pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wojna światów. 1920 Bitwa Warszawska
Książki »
Tytuł książki:

Wojna światów. 1920 Bitwa Warszawska

Autor książki:

Grzegorz Nowik

Dane szczegółowe:
Wydawca: G&P Oficyna Wydawnicza
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 215x155 mm
EAN: 9788372723666
ISBN: 978-83-7272-366-6
Data: 2020-11-13
34.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Publikacja, przygotowana wspólnie przez Oficynę Wydawniczą G&P oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, poświęcona jest jednemu z najważniejszych i najbardziej dramatycznych wydarzeń w naszej historii wojnie Polski z bolszewicką Rosją oraz Bitwie Warszawskiej 1920 roku.
Konflikt młodej demokratycznej Polski z sowiecką (bolszewicką) Rosją miał niespotykany dotąd charakter starcia dwóch różnych światów dwóch różnych cywilizacji. Bitwa Warszawska, uznana przez lorda Edgara d Abernona za osiemnastą decydującą bitwę w dziejach świata, była pierwszą od czasów wiktorii wiedeńskiej wielką zwycięską batalią stoczoną przez Polaków. Przez wiele lat niedoceniana i przemilczana przez historiografię PRL, już przed II wojną światową nazwana Cudem nad Wisłą (co miało pomniejszyć zasługi Wodza Naczelnego Józefa Piłsudskiego i jego podkomendnych), miała decydujące znaczenie dla utrwalenia niepodległości Rzeczypospolitej i dalszych losów Europy.
Książka jest nowym spojrzeniem na genezę wojny, ukazuje w innym świetle okoliczności decyzji podejmowanych w Belwederze (wskazuje na osiągnięcia polskich kryptologów informujących Józefa Piłsudskiego o planach i posunięciach wroga) i na Kremlu dzięki czemu stanowi próbę odpowiedzi na pytania o źródła zwycięstwa Wojska Polskiego i przyczyny klęski Armii Czerwonej.
Publikacja posiada też atrakcyjny walor wizualny. Jej tekst wzbogacony bowiem został dziesiątkami ilustracji, reprodukcji, fotografii i map. Umożliwia dzięki temu i przyczynia się do głębszego zainteresowania historycznym tłem epoki, pełniąc nieocenioną funkcję popularyzatorską i edukacyjną, szczególnie dla młodego pokolenia czytelników.
Mamy nadzieję, cytując słowa córki Marszałka Jadwigi Piłsudskiej-Jaraczewskiej, że lektura tej książki pozwoli zrozumieć i docenić motywy działania pokolenia walczącego o niepodległość i granice Rzeczypospolitej, a także budującego jej zręby, a przez to będzie służyła pokoleniom współczesnym.

Książka "Wojna światów. 1920 Bitwa Warszawska" - Grzegorz Nowik - oprawa miękka - Wydawnictwo G&P Oficyna Wydawnicza. Książka posiada 220 stron i została wydana w 2020 r. Cena 34.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Grzegorz Nowik - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Mity wojny 1920 - okładka książki
Mity wojny 1920 Sławomir Koper, Tymoteusz Pawłowski
Produkty podobne: