pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wojna i prawo. Z dziejów wojskowości polskiej i powszechnej

Autor książki:

Andrzej Niewiński

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 362 s.
Wymiar: 240x170 mm
EAN: 9788381784689
ISBN: 978-83-8178-468-9
Data: 2021-01-05
50.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wojna jest na ogół odbierana jako arena chaosu i bezprawia. Tymczasem od wieków starano się ująć ją w karby norm i przepisów, choćby dlatego, aby móc odnosić zwycięstwa, albo też ograniczyć jej zgubne dla państw i społeczności skutki. Formułowano więc w poszczególnych państwach zasady organizowania armii i kierowania nimi, zobowiązania ludności do zbrojnego uczestnictwa w działaniach wojennych, a także sankcje za uchylanie się od realizowania tych obowiązków lub za ich niewłaściwe wypełnianie. Jednocześnie w stosunkach międzynarodowych dążono do kształtowania zasad prowadzenia wojen określanych i sankcjonowanych przez zwyczaje, międzypaństwowe umowy czy powszechnie
obowiązujące konwencje. Zwracano też uwagę na prawne położenie ludzi zaangażowanych czynnie, a nawet tylko biernie, w militarne zmagania. Tak ogólnie zarysowana problematyka obejmuje swym zakresem wiele szczegółowych zagadnień, którym chcielibyśmy poświęcić nasz kolejny tom z cyklu Człowiek i wojna, nadając jej tytuł: Wojna i prawo.

Książka "Wojna i prawo. Z dziejów wojskowości polskiej i powszechnej" - Andrzej Niewiński (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V. Książka posiada 362 stron i została wydana w 2020 r. Cena 50.82 zł. Zapraszamy na zakupy!