pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wir Na linii ognia

Autor książki:

Edyta Żemła, Krzysztof Pluta

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788324057078
ISBN: 978-83-2405-707-8
Data: 2019-04-03
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Potrafi zabijać. Ale wyszkolono go, by ratował życie.

Żołnierz, z którym walczysz ramię w ramię, przyjdzie ci z pomocą, gdy zostaniesz ranny. Opatrzy cię. Wyprowadzi spod ognia nieprzyjaciela. Zaryzykuje swoim życiem, by ratować twoje. Jeśli będzie naprawdę ciężko, zostanie przy tobie. Jego twarz będzie ostatnim obrazem w twojej pamięci.

Wir poznał najczarniejsze oblicza współczesnej wojny. Był na misjach w Macedonii, Afganistanie i Iraku. Dziesiątki razy uratował życie rannym żołnierzom i cywilom. Pamięta też tych, których ocalić nie zdołał. Najgorzej, gdy twoim pacjentem jest dziecko. Tego się nie zapomina.

To nie jest opowieść o zwykłym komandosie. To historia medyka pola walki. Pierwszego Polaka, który ukończył elitarny amerykański kurs medyków sił specjalnych pod okiem instruktorów Delta Force.

Gdy wszyscy w bazie siadali do wigilii, my ratowaliśmy życie rannym chłopakom przy bramie. Wokół krew, bandaże, nosze. Wracający z pola polski patrol śpiewał kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Każde auto, które nas mijało, milkło.

Książka "Wir Na linii ognia" - Edyta Żemła, Krzysztof Pluta - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2019 r.