pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Winni. Holokaust i fałszowanie historii

Autor książki:

Dariusz Walusiak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788375698619
ISBN: 978-83-7569-861-9
Data: 2016-04-08
35.93  49.90  13.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dlaczego napisałem tą książkę? To proste. Bo cenię prawdę i chcę, żeby moje dzieci, żyjąc w wolnym kraju, były dumne z polskiej historii i faktu, że są Polakami.

Dariusz Walusiak
Jeżeli masz właśnie w rękach tę książkę, to jesteś na najlepszej drodze do poznania prawdy.

Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci, reżyser filmu dokumentalnego "Historia Kowalskich".

Książka Dariusza Walusiaka zachęca nas do szukania odpowiedzi na fundamentalne dziś pytania dotyczące rzeczywistych postaw Polaków wobec Żydów w latach okupacji. Autor przypomina, że to Niemcy są i pozostaną na wieki odpowiedzialni za ich zagładę; że to Niemcy szukali w narodach przez siebie podbitych współsprawców mordu, ale nie znaleźli ich wśród Polaków. Pozostaliśmy jako naród w zgodzie z własnym katalogiem wartości, pozostaliśmy Polakami i chrześcijanami, choć Niemcy chcieli nam odebrać tak Ojczyznę, jak i naszą wiarę. Książka Dariusza Walusiaka wpisuje się zatem w narodową dyskusję na temat naszego dziedzictwa, z którego chcemy być dumni, w którym chcemy nadal żyć i czerpać z niego siły do nowych wyzwań.

Jan Żaryn, historyk, wykładowca, publicysta, działacz społeczny

Książka "Winni. Holokaust i fałszowanie historii" - Dariusz Walusiak - oprawa twarda - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2016 r. Cena 35.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]