pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wikingowie Wojownicy Północy

Autor książki:

Philip Line

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
EAN: 9788381516655
ISBN: 978-83-8151-665-5
Data: 2022-09-15
33.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Od VIII do XI wieku wikingowie przemierzali Europę - napadali, eksplorowali i kolonizowali - a swoją obecność zaznaczyli nawet na Rusi i w Bizancjum. Mimo że do dziś słyną jako wspaniali wojownicy, otacza ich wiele mitów i błędnych przekonań na temat ich sposobów walki.

Książka opisuje działania wojenne wikingów na tle epoki, ich cele i taktykę. Przede wszystkim skupia się na praktycznych aspektach prowadzenia wojny w średniowieczu: organizacji armii wikingów, wyposażeniu, uzbrojeniu, metodach walki. Zawiera rekonstrukcje kampanii, najazdów i bitew. Ukazuje morską potęgę skandynawskich wojowników i ich fortyfikacje.

Autor korzystał z różnorodnych źródeł - kronik, sag i poematów - oraz z najnowszych odkryć archeologicznych i ustaleń historyków. Badaniami objął obszar Skandynawii, Wysp Brytyjskich, Imperium Karolińskiego i królestw będących jego spadkobiercami, a także wschodnie wybrzeże Morza Bałtyckiego.

Ta lektura zainteresuje wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak działali skandynawscy wojowie i dzięki czemu odnosili sukcesy w średniowiecznej Europie.

Philip Line jest ekspertem od walk prowadzonych przez wikingów na lądzie i morzu oraz od wczesnośredniowiecznej historii Skandynawii. Zajmował się też zagadnieniem powstawania państw i kolonizacji w Skandynawii i nad Bałtykiem.

Książka "Wikingowie Wojownicy Północy" - Philip Line - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2022 r. Cena 33.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.