pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Więzień labiryntu. Tom 1

Autor książki:

James Dashner

Dane szczegółowe:
Wydawca: papierowy księżyc
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 205x143 mm
EAN: 9788361386469
ISBN: 978-83-61386-46-9
Data: 2014-04-17
Cena wydawcy: 27.11 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Więzień Labiryntu to pierwszy tom trylogii amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się międzynarodowym bestsellerem i jest uznawana za jedną z najlepszych książek tego gatunku, obok takich tytułów jak Igrzyska Śmierci, Niezgodna czy seria Gone.

Na podstawie powieści został nakręcony film, który już wkrótce wejdzie na ekrany kin na całym świecie.

Więzień Labiryntu to pełna akcji i nieustającego napięcia książka, która chwyci czytelnika za gardło, i nie puści aż do ostatniej strony, ponieważ każde wejście do Labiryntu może stać się przepustką do koszmaru, i walką na śmierć i życie...

Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która wita go w Strefie - otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się w samym centrum wielkiego i przerażającego Labiryntu.

Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich Labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem Labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice.

Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż więcej.

Dlaczego w ogóle znaleźli się w Strefie Jaka jest ich rola Kim są Stwórcy, którzy sprawują nad nimi kontrolę Czym jest Labirynt i czy można znaleźć z niego wyjście Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić i czy są na to gotowi Szansa jest tylko jedna: Znajdź wyjście albo giń.

Książka "Więzień labiryntu. Tom 1" - James Dashner - oprawa miękka - Wydawnictwo papierowy księżyc. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2014 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]