pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wierzenia prasłowian

Autor książki:

Jakub Zielina

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 200x145 mm
EAN: 9788377201312
ISBN: 978-83-7720-131-2
Data: 2014-06-24
17.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka obejmuje zagadnienie rekonstrukcji obrazu prasłowiańskich wierzeń z wykorzystaniem źródeł historycznych, folklorystycznych oraz komparatystyki. I oto pojawia się na polskim rynku wydawniczym jedno z lepszych opracowań tematu.

* Jak i w co wierzyli prasłowianie * Jakie były ich zwyczaje * Co było w ich wierze najważniejsze * Jakie obyczaje charakteryzowały ich kulturę i wierzenia * W jaki sposób wiara oddziaływała na ich codzienne życie Niezwykła książka, która wciąga Czytelnika, którą czyta się jednym tchem. Mocno zakorzeniona w materiałach żródłowych i historycznych, jednak bez zbędnego aparatu naukowego. Językiem prostym, ale bez uproszczeń opisuje - opowiada - o wierze prasłowian, przybliża świat prasłowiańskich wierzeń. Dlaczego mitologia Słowian jest tak mało obecna w naszej kulturze Być może dlatego, że sukcesy uczonych zajmujących się jej rekonstrukcją nie trafiają do szerokiego odbiorcy. Jeśli tak, to oddana w Państwa ręce książka jest próbą przełamania tego stanu rzeczy. A przecież warto, bo móc pochwalić się barwną tradycją w zjednoczonym świecie, to wielki powód do - pozytywnie rozumianej - dumy. Wydaje się, że w każdym pokoleniu, w każdym narodzie, grupie etnicznej czy plemieniu znajdą się ludzie, dla których baśń jest cenna - czasem ważniejsza niż przyziemny realizm dnia codziennego. To dzięki nim od tysięcy pokoleń pradawne baśnie i mity żyją gdzieś w uśpieniu na poboczu naszego stechnicyzowanego świata.

Książka "Wierzenia prasłowian" - Jakub Zielina - oprawa miękka - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2014 r. Cena 17.23 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.