pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wierszyki do rysowania

Autor książki:

Arkadiusz Maćkowiak

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 64 s.
Wymiar: 205x295 mm
EAN: 9788371345487
ISBN: 978-83-7134-548-7
Data: 2012-04-24
11.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Wierszyki do rysowania to atrakcyjna propozycja dla najmłod­szych dzieci, które dopiero zaczynają naukę rysowania lub już dosko­nalą tę sztukę. W książeczce znajdują się krótkie, proste wierszyki zawierające podpowiedzi, jak łatwo narysować znane dziecku przed­mioty (np. misia, parasol, łopatkę), zwierzątka (np. biedronkę, jeża, motylka), rośliny (np. muchomora, drzewo, jarzębinę), pojazdy (np. auto, samolot, łódkę), owoce i warzywa (np. banana, wiśnie, marchew­kę) i inne elementy z najbliższego otoczenia. Przy każdej rymowan­ce przedstawiono schematycznie kolejne etapy powstawania rysunku. Obrazki składają się z prostych figur i kształtów: kropek, kresek, kół, kwadratów, prostokątów, trójkątów.

Z wierszykami można bawić się na wiele sposobów. Na początku dziecko powinno tylko słuchać rymowanek czytanych przez dorosłe­go i uważnie śledzić kolejne etapy powstawania ilustracji albo wodzić po nich palcem. Następnie maluch może już samodzielnie lub przy pomocy dorosłego kreślić i kolorować obrazki zgodnie z rymowaną instrukcją czytaną przez opiekuna. Wierszyki są na tyle krótkie i nie­skomplikowane, że z czasem dziecko prawdopodobnie zapamięta swo­je ulubione i będzie chętnie rysowało opisane w nich elementy.

Rysowanie wierszyków sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, służy doskonaleniu koncentracji uwagi, pamięci i spostrzega­nia, usprawnia koordynację słuchowo-ruchową i wzrokowo-ruchową malucha, kształci motorykę ręki. Rysunkowe zabawy z wierszykami pobudzają wyobraźnię, zachęcają do kreatywności, a ponad wszystko sprawiają ogromną radość - i dziecku, i jego rodzicom.

Książka "Wierszyki do rysowania" - Arkadiusz Maćkowiak - oprawa miękka - Wydawnictwo HARMONIA. Książka posiada 64 stron i została wydana w 2012 r. Cena 11.34 zł. Zapraszamy na zakupy!