pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wiersze zebrane
Tytuł książki:

Wiersze zebrane

Autor książki:

Paweł Hertz

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 400 s.
EAN: 9788366272590
ISBN: 978-83-6627-259-0
Data: 2020-01-17
28.67  44.90  16.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Paweł Hertz (1918-2001) - pisarz, poeta, tłumacz i wydawca, przez wiele lat związany z Państwowym Instytutem Wydawniczym - jedna z najważniejszych postaci polskiej kultury i humanistyki XX wieku. Autor przeszło dziesięciu tomów poetyckich i ponad 15 eseistycznych. Tłumaczył m.in. twórczość Lwa Tołstoja, Iwana Turgieniewa, Anatola France a, Marcela Prousta, Jacoba Burckhardta, Hugo von Hofmannsthala; redakcyjnie opracowywał dzieła wybrane m.in. Aleksandra Puszkina, Fiodora Dostojewskiego, Zygmunta Kraińskiego, czy Juliusza Słowackiego.

Wiersze zebrane są jednym zbiorem ukazującym poezję tego autora od początku do czasu, gdy postanowił poezją dłużej nie zajmować się, zawierają one również teksty wcześniej niepublikowane. O tej poezji Czesław Miłosz mówił, że są "walką z przyzwyczajeniami młodości, z własną słabością i z cenzurą, żeby wreszcie paroma wersami wziąć udział w publicznej dyspucie o dobru Rzeczpospolitej [...]. Rytm czasu mierzonego politycznymi i literackimi nowinkami był dla Hertza obojętny, żył i starzał się w Warszawie zanurzonej w dawność [...]. Jego opór, człowieka, który "milczy i wie", był jednak gruntownie przemyślany i łączył się z negatywną oceną poezji XX wieku, z niewieloma wyjątkami".

Wiersze zebrane opracował i posłowiem opatrzył Marek Zagańczyk (Zeszyty Literackie) kurator archiwum i spuścizny Pawła Hertza.

Książka "Wiersze zebrane" - Paweł Hertz - oprawa twarda - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.67 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Paweł Hertz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Piosenki prawie wszystkie - okładka książki

Piosenki prawie wszystkie

Jeremi Przybora
Pamięć i ład - okładka książki

Pamięć i ład

Paweł Hertz
Dom kłamczuchów - okładka książki

Dom kłamczuchów

Dezso Kosztolanyi
Produkty podobne:
Uciszenie burzy - okładka książki

Uciszenie burzy

Andrzej Appel
Wieże - okładka książki

Wieże

Jarosław Iwaszkiewicz
Lustzane fikcje - okładka książki

Lustzane fikcje

Juliusz Gabryel
Magowie ze Wschodu - okładka książki

Magowie ze Wschodu

Leopold Staff