pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wiersze kaligraficznie. Tomik poetycki

Autor książki:

Andrzej Feret

Dane szczegółowe:
Wydawca: Astrum
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 148x205 mm
EAN: 9788372779984
ISBN: 978-83-7277-998-4
Data: 2018-06-19
Cena wydawcy: 25.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:


Tomik wierszy o intrygującym tytule KALIGRAFICZNIE autorstwa Andrzeja Fereta zadziwi czytelnika swobodą słowa, neologizmami godnymi Juliana Tuwima, zaskakującą metaforą czy filozoficzną głębią.

Jego teksty zmuszają do myślenia, a pobieżne ich czytanie nie ma sensu. Trzeba się w nie zagłębić, przemyśleć. Wiersze Andrzeja Fereta wymykają się czystej definicji poezji, ponieważ w jego twórczości nie ma powodu, aby zakładać, że istnieje coś takiego jak "esencja" poezji. Czytając te utwory trudno nieraz odróżnić poezję od prozy poetyckiej, w której ze swadą porusza się poeta.

Dlaczego? Być może dlatego, iż mówi się, że filozof (a to największe zainteresowanie autora) jest lepiej przygotowany do radzenia sobie ze strofą niż niejeden krytyk literacki. Tomik jest debiutem autorskim, zawiera wiersze z okresów: 1982-1984, 1990-1996, 2013-2017 autor wraz z Wydawnictwem Astrum serdecznie zapraszają do nawiązania znajomości.

Nakłaniamy mile do lektury tych niezwykłych tekstów. Nota biograficzna Andrzeja Fereta: Od kilkunastu lat interesuje się filozofią, teologią i naukami ścisłymi - czemu poświęca swój czas, oczywiście w miarę możliwości. Wiersze zaczął pisać na studiach - obecnie jego twórczość odpowiada jego humanistycznym zainteresowaniom: filozofii, historii nauki i teologii. Publikuje wiersze w prasie, w licznych antologiach, almanachach, tomikach pokonkursowych. Jako współpracownik Wydawnictwa św. Macieja Apostoła w Lublińcu bierze udział w organizowanych przez to Wydawnictwo ogólnopolskich promocjach książek (Jasna Góra) oraz w biesiadach literackich (Zakopane, Szklarska Poręba, Grzybowo k. Kołobrzegu).

Książka "Wiersze kaligraficznie. Tomik poetycki" - Andrzej Feret - oprawa Miękka - Wydawnictwo Astrum. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2017 r.