pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Wielogłos 3(21)2014. Pismo Wydziału Polonistyki. Noew (i stare) światy
książka:

Wielogłos 3(21)2014. Pismo Wydziału Polonistyki. Noew (i stare) światy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 158 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 977189719600821
ISSN: 18971962
Data: 2017-02-07
pozycja niedostępna

Wielogłos 3(21)2014. Pismo Wydziału Polonistyki. Noew (i stare) światy - opis książki:

Pismo Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego jest poświęcone problemom teorii, historii i krytyki literatury oraz teatru. Zgodnie z intencją zawartą w tytule "Wielogłos" chce być miejscem ścierania się rozmaitych poglądów i wizji literatury i sztuki, przenikania się różnorakich idei i nurtów badawczych, konfrontowania odmiennych sposobów czytania i interpretowania zjawisk artystycznych. Realizacji tego celu służą między innymi publikowane w kolejnych numerach dyskusje "Wielogłosowe" poświęcone szczególnie istotnym dla środowiska polonistycznego problemom i wyróżniającym się publikacjom książkowym.

W numerze m.in.:
Rozprawy i szkice
Andrzej Dróżdż, Hytlodeusz w bibliotece infotopii
Mariusz M. Leś, Sieciowa ekstropia. Wprowadzenie
Krzysztof M. Maj, Utopia, czyli tam i z powrotem. O założeniach światotwórczych narracji eu- i dystopijnych
Justyna A. Kowalik, "Senatulus sive Gynajkosynedrion" - utopia, inversus mundi, satyra na współczesność? Poglądy Erazma z Rotterdamu na rządy kobiet
Andrzej Juszczyk, Transhumanistyczna utopia w kulturze popularnej - przypadek Kraftwerk
Szymon P iotr Kukulak, Błąd pomiaru przesunięcia ku czerwieni. Polityczne i niepolityczne korzenie utopijności w twórczości fantastyczno-naukowej Stanisława Lema
Anna Kowalcze-Pawlik, Bacon, Shakespeare i utopia sprawiedliwości
Michał Kłosiński, Utopijność modeli wymian symbolicznych
Recenzje i omówienia
Maciej Jakubowiak, Pożytki z antologii. O książce "Wielcy artyści ucieczek. Antologia tekstów o Życiu i czasach Michaela K. w trzydziestą rocznicę publikacji powieści"
Anna Pekaniec, Lekturowe przechadzki, teoretyczne spacery, krytyczne bezdroża. O książce Ingi Iwasiów "Granice. Polityczność prozy i dyskursu kobiet po 1989 roku"
Aleksandra Byrska, Akuszerki czy może córki? O książce Agnieszki Mrozik "Akuszerki transformacji. Kobiety, literatura i władza w Polsce po 1989 roku"

Książka „Wielogłos 3(21)2014. Pismo Wydziału Polonistyki. Noew (i stare) światy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 158 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wielogłos 3(21)2014. Pismo Wydziału Polonistyki. Noew (i stare) światy"