pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wielkie pytania małych ludzi
Tytuł książki:

Wielkie pytania małych ludzi

Autor książki:

Wojciech Mikołuszko

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 215x275 mm
EAN: 9788326813429
ISBN: 978-83-2681-342-9
Data: 2014-05-28
29.09  39.90  10.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wielkie pytania małych ludzi - opis książki:

Jak smakuje chmura Co by się stało z Ziemią, gdyby wpadła do czarnej dziury Dlaczego nie można się samemu połaskotać Dlaczego muzyka wesoła jest wesoła, a smutna - smutna Jak wygląda nic Po co żyjemy, skoro umieramy To pytania najbardziej wnikliwych filozofów, badaczy, obserwatorów zjawisk tego świata i wszechświata. To pytania dzieci. To Wielkie pytania małych ludzi".

Tylko dzieci i geniusze nie boją się zadawać najtrudniejszych pytań i dziwić zjawiskom, które uchodzą uwadze większości dorosłych - mówi w swojej nowej książce Wojciech Mikołuszko, autor bestsellerów Tato, a po co , Tato, a dlaczego . Tym razem mierzy się z 51 nowymi Wielkimi pytaniami małych ludzi. Choć zadały je dzieci i czasami brzmią bardzo nie naukowo, każde z nich okazuje się kluczowe dla zrozumienia świata, w którym żyjemy. Nad odpowiedziami od wielu lat, a czasami od wieków głowią się najtęższe umysły ludzkości. Autor w pocie czoła przeszukuje książki, naukowe czasopisma, rozmawia z badaczami i popularyzatorami nauki, by udzielić jak najprawdziwszych i najbardziej aktualnych odpowiedzi. Nie ma dla niego pytań zbyt prostych, ani zbyt naiwnych. W każdym jest do odkrycia jakaś niezwykła, zaskakująca prawda. Dzięki temu książka Wojciecha Mikołuszki nie tylko zaspokaja dziecięcą ciekawość świata, ale wciąż na nowo ją rozbudza.

Joanna Rzezak, autorka ilustracji, opatrzyła tekst dodatkową, równoległą narracją, pełną przystępnych schematów i infografik, obrazkowych gier i zabaw.

Książka "Wielkie pytania małych ludzi" - Wojciech Mikołuszko - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2014 r. Cena 29.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]