pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wielkie bitwy morskie - Gravelines

Autor książki:

Jean-Yves Delittie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scream Comics
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 320x240 mm
EAN: 9788366291935
ISBN: 978-83-6629-193-5
Data: 2021-12-02
53.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W dziejach cywilizacji potęga morska zawsze okazywała się decydująca, będąc symbolem technicznego i militarnego geniuszu narodu. Przewaga na morzu decydowała o losach największych konfliktów w czasach, kiedy nie było jeszcze samolotów, przynosząc rozgłos takim nazwom jak Trafalgar, Jutlandia czy Lepanto, jak i wielu innym miejscom bitew, które stały się legendą. Specjalista w tej dziedzinie, Jean-Yves Delitte proponuje Wam w tej kolekcji rejs w samo serce największych bitew morskich, od starożytności po drugą wojnę światową.
GRAVELINES NIEZWYCIĘŻONA ARMADA 8 SIERPNIA 1588
Pod koniec XVI wieku, kiedy człowiek wyrusza, by odkrywać świat, na starym kontynencie dwa królestwa walczą ze sobą w imię wiary. Katolicki król Hiszpanii Filip II nie może dłużej znieść bezczelności Anglii, która po anglikańskiej schizmie wyrwała się spod władzy papieża. Wszędzie, gdzie iberyjskie królestwo prowadzi handlowe interesy, Anglia Elżbiety I stara się je zakłócić. Mając dość podgryzania jego hegemonii, król Hiszpanii opracowuje śmiały plan podboju Anglii, aby osadzić na tronie katolickiego króla. Filip II ma po swojej stronie potęgę morską i militarną; Elżbieta I tylko odwagę ludzi morza. Los Anglii rozstrzygnie się zatem na wzburzonych wodach wąskiego przesmyku morskiego u wybrzeży Flandrii w pierwszych dniach sierpnia 1588 roku.

Książka "Wielkie bitwy morskie - Gravelines" - Jean-Yves Delittie - oprawa twarda - Wydawnictwo Scream Comics. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2021 r. Cena 53.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.