pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wielcy kompozytorzy i ich czasy
Książki »
Tytuł książki:

Wielcy kompozytorzy i ich czasy

Autor książki:

Michael Steen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1120 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788375102529
ISBN: 978-83-7510-252-9
Data: 2009-04-30
69.06  99.90  30.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Wielcy kompozytorzy i ich czasy - Michael Steen - opis książki:

Wielcy kompozytorzy i ich czasy to panoramiczna, biograficzna historia gigantów muzyki poważnej. Każdy rozdział, choć spleciony z innymi, jest jednak odrębny i opisuje życie jednego lub kilku twórców na tle społecznym, politycznym, muzycznym i kulturalnym epoki.
Na kartach tej książki spotkamy Bacha, statecznego mieszczanina, który większość swoich dzieł skomponował w atmosferze ożywionych dysput w luteranskim Lipsku, apodyktycznego Beethovena, genialnego Mozarta, i wielu, wielu innych.
Michael Steen odsłania przed naszymi oczami żywy portret burzliwych czasów, w których działali ci genialni, a przecież niepozbawieni ludzkich wad twórcy. Jego dzieło, wiodąc czytelnika przez trzysta pięćdziesiąt lat historii Europy, wykracza znacznie poza sferę muzyki. Żywo, przystępnie napisana książka, jest wyjątkowym, bogato udokumentowanym kompendium wiedzy, a jednocześnie urzekającą lekturą, do której czytelnik będzie wielokrotnie powracać.
Michael Steen urodził się w Dublinie. Studiował w Royal College of Music i w Oriel College w Oksfordzie, a następnie przez trzydzieści lat pracował w Londynie. Jest przewodniczącym Royal College of Music Society i członkiem zarządu organizacji Friends of the Victoria and Albert Museum.
Ilustracja na okładce: Liszt gra przed Beethovenem. Obraz Józefa Danhausera z 1840 roku ukazuje także Victora Hugo, Niccolo Paganiniego i Gioacchina Rossiniego (stoją) oraz George Sand (siedzi, z cygarem). W tle wisi portret Byrona. U stóp Liszta siedzi jego kochanka Marie d Agoult.

Książka „Wielcy kompozytorzy i ich czasy” - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 1120 stron i została wydana w 2009 r. Cena 69.06 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wielcy kompozytorzy i ich czasy"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
O operze i o prawie - okładka książki
O operze i o prawie Ewa Łętowska, Krzysztof Pawłowski
Produkty podobne:
Jan Ekier - okładka książki
Jan Ekier Aneta Teichman
100 słynnych kompozytorów - okładka książki
100 słynnych kompozytorów Liliana Zganiacz-Mazur