pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski

Autor książki:

Dominik W. Rettinger

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 140x201 mm
EAN: 9788327711465
ISBN: 978-83-2771-146-5
Data: 2016-04-07
27.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ostatnia misja - morderstwo, które wstrząsnęło średniowieczną Europą.

Przełom tysiącleci, na królewskich dworach i w biskupich pałacach toczy się brutalna walka o wpływy, a wszystkie ścieżki politycznych intryg zbiegają się w Rzymie. Rosnący w siłę książę Bolesław zapłaci każdą cenę, aby dołączyć do grona pomazańców. Nieprzebyte knieje północy skrywają pogańskie święte gaje, gdzie wciąż tli się ogień starej wiary.

Wtedy na dworze w Gnieźnie zjawia się On - uciekinier z Pragi, niemile widziany w Rzymie biskup, o germańskim imieniu Adalbert. Jego wiara jest gorąca, serce szczere, a odwagą zadziwia najlepszych piastowskich wojów. Jego wielkie ewangeliczne dzieło okaże się samobójczą misją, która przyniesie Chrobremu arcybiskupstwo i koronę.

Niezwykła panorama żarliwego, okrutnego i zmysłowego średniowiecza - epoki, w której władza nierozerwalnie wiązała się z religią. Tajemnicze początki imperium Piastów i polskiego Kościoła. Prawdziwa historia św. Wojciecha. Książka, która wciąga mocniej niż najlepsze kino akcji.

Książka "Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski" - Dominik W. Rettinger - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2016 r. Cena 27.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.