pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wespazjan. Fałszywy Bóg Rzymu

Autor książki:

Robert Fabbri

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788378184034
ISBN: 978-83-7818-403-4
Data: 2013-10-30
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Rzym, lata czterdzieste I w. Wespazjan wraca do Rzymu z nadzieją, że wraz ze śmiercią cesarza Tyberiusza skończy się szaleńcze rozpasanie i cesarstwo podźwignie się z kryzysu. Tymczasem kolejny władca, Kaligula, na jego oczach przeistacza się w szaleńca. Jednak ekstrawaganckie projekty budowlane, niekończące się igrzyska, ostentacyjność kazirodczego związku z siostrą Druzyllą są niczym w porównaniu z najbardziej szalonym pomysłem Kaliguli: zamierza przerzucić most przez Zatokę Neapolitańską i przejechać nim w zbroi Aleksandra Wielkiego. I właśnie Wespazjan ma się udać do Aleksandrii, by dokonać kradzieży tego legendarnego pancerza. Inteligentna intryga, wartka, błyskotliwie prowadzona akcja, plastycznie i nienachalnie oddane realia Rzymu w czasach pryncypatu, mocną kreską zarysowane główne postaci - prócz tytułowego bohatera również jego ochroniarza Magnusa, cesarza Kaliguli, ale też Szawła/Pawła, Heroda Agryppy i wielu innych - to atuty pisarstwa Fabbriego, do których Autor przyzwyczaił Czytelnika już w pierwszych tomach cyklu - Wespazjan. Trybun Rzymu oraz Wespazjan. Kat Rzymu.

Robert Fabbri urodził się w Genewie, w 1961 roku. Ukończył studia z teatrologii na Uniwersytecie Londyńskim. Pracował w przemyśle filmowym i telewizyjnym na stanowisku asystenta reżysera przy takich produkcjach, jak Czas patriotów, Billy Elliot czy Hellraiser. Jego cykl powieściowy o Wespazjanie ma liczyć siedem części.

Książka "Wespazjan. Fałszywy Bóg Rzymu" - Robert Fabbri - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2013 r.