pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wenus na wygnaniu

Autor książki:

Piotr Paluch

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 456 s.
EAN: 9788382196856
ISBN: 978-83-8219-685-6
Data: 2022-03-24
27.56  42.99  15.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Najmniej oczywiste ścieżki prowadzą do najciekawszych odkryć
Jo ma wrażenie, że jej życie stanęło w miejscu. Trudne doświadczenia z dzieciństwa, skomplikowana relacja z rodzicami oraz poczucie dojmującej samotności uniemożliwiają jej rozwinięcie skrzydeł. Aby wyzwolić się od buzujących w niej toksycznych emocji, udaje się w podróż z tajemniczym Panem Id. Wędrując po niezwykłej wyspie, na nowo odkrywa znaczenie słów: miłość, dobro, piękno. Staje oko w oko ze śmiercią i uczy się, jak stać się dorosłą, świadomą siebie kobietą. Wkrótce Jo czeka sprawdzian, podczas którego okaże się, czy doświadczenia z podróży pomogą jej uporać się z tym, co najbardziej bolesne i trudne do zrozumienia

Książka "Wenus na wygnaniu" - Piotr Paluch - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 456 stron i została wydana w 2022 r. Cena 27.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 2 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: EMK; Ocena: 5 pkt.; Data: 2022-03-29
Historia jest rozmową w pociągu. Podróż prowadzi dalej przez miejsca i spotkania zaginające ład pomiędzy rzeczywistością, a snem. Opowiada kobieta. Poznajemy jej zaplątania wewnętrzne i zewnętrzne, w jej rodzinie i kulturze, w spokoju i chaosie. Te doświadczenia to wielowarstwowe symbole zbiorowej świadomości, które każdy człowiek nosi w sobie. Miejsca, które bohaterka „Wenus na Wygnaniu” Jo odwiedza można poczuć na własnej skórze- czasem przez pragnienia i tęsknoty, a czasem niewygodne obnażenia i obrzydzenia. Sprzeczności przewijają się przez całą powieść, a dopiero rozpoznając je w sobie- może wyniknąć z nich jedność i nierozłączność.
Wnikliwe rozumienie zachowania i wyborów ludzkich to specjalność autora. Piotr Paluch demaskuje zjawiska iluzji, rzeczywistości, realności i tego, co przeplata się pomiędzy nimi. Autor kwestionuje wyobrażenia za pomocą wszystkich zmysłów. Czytanie jego słów jest indywidualnym doświadczeniem, swoistym procesem terapeutycznym, ponieważ przypomina to, co zapomniane.
Można tą książkę czytać powoli, odchodząc i wracając, a wątki i tak wplatają się w życie czytelnika i pozostają z nim nawet po odejściu od jej stron. A może to właśnie życie czytelnika stwarza jej treść? Życie ludzkie to algorytm psychiki od którego nie da się uciec albo unieważnić swojego udziału. Każdy zrozumie powieść na swój sposób, znajdzie w niej to, czego potrzebuje w danym momencie. Nie zobaczy też tego, na co nie jest gotowy. Bez względu na punkt odniesienia osoby czytającej, na pewno wywoła u niej mocne emocje i przemyślenia.
Do tej powieści można wracać w różnych etapach życia, a nigdy nie będzie ona taka sama. Można zobaczyć w niej siebie kiedyś, bliżej poznać siebie teraz, może też podpowiedzieć drogę do wersji siebie w przyszłości. Można znaleźć w niej swoich bliskich. Może spowodować, że Ci dalsi- zbliżą się, ale też, że Ci bliżsi - oddalą. Ukłuje prawdą, wytknie fałsz jednocześnie łagodząc życie. To normalizuje bycie człowiekiem i wszystkie cierpienia, jak i uniesienia, które towarzyszą temu doświadczeniu. Ujawniając dualizmy panujące w naszych ludzkich głowach, łagodzi je i cieniuje pomiędzy nimi granice.
Powieść ta jest o każdym z nas, o tym co nieświadomie tym wszystkim kieruje. I dla wnikliwych, może być mapą do chociaż lekkiego rozplątania tego, co zaplątane.
O.Klamut
skomentuj opinię/recenzję [+]