pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wędrówka z Ablem. Podróż z nomadami przez afrykańską sawannę

Autor książki:

Anna Badkhen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788365506085
ISBN: 978-83-6550-608-5
Data: 2017-04-25
27.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Anna Badkhen, dziennikarka portretująca życie w ekstremalnych warunkach, od rozdartego wojną Afganistanu po tereny amerykańsko-meksykańskiego pogranicza, dołącza do największej grupy nomadów w ich tradycyjnej, corocznej wędrówce.

Z rodziną pasterzy z rodu Fulani przemierza Afrykę wzdłuż południowych obrzeży Sahary. Migracja, choć praktykowana od wieków, z roku na rok staje się coraz trudniejsza - pielgrzymom zagrażają bojówki islamskie, zmiany klimatyczne oraz nowoczesność, która kusi młodych do porzucenia tradycji swoich przodków. Ale Fulani są przyzwyczajeni do niestabilności: znają głód, suszę i wojny.

"Anna Ba" - jak nazywają ją wędrowcy - opisuje podróż z zacięciem i wnikliwością zaangażowanego obserwatora. Swoją opowieść wzbogaca o historię i zwyczaje plemion neolitycznej Sahary, dzięki czemu czytelnicy mogą prześledzić, jak zmieniało się życie koczowniczego ludu na przestrzeni dziejów.

Obrazowa, godna uwagi książka z kategorii non-fiction
- "Playboy"
Liryczne. Badkhen stworzyła niewymowną kompozycję, łącząc reporterski dryg z najgłębszym uczuciem. Członkowie plemienia Fulani to indywidualności, nie masa. To jednocześnie piękna i trudna proza - interpretowana z wyczuciem i napisana po mistrzowsku
- "Publisher s Weekly"

Anna Badkhen od 2000 roku pisze między innymi do "San Francisco Chronicle", "The New Republic", "Foreign Policy" i "The Boston Globe". W swoim dorobku ma reportaże z Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej, Afryki Wschodniej, rodzinnej Rosji oraz Kaukazu. Za reportaże wojenne zdobyła w 2007 roku nagrodę Joel R. Seldin Award from Psychologists for Social Responsibility. Autorka publikacji Cztery pory roku w afgańskiej wiosce, Kałasznikow Kebab i innych książek non-fiction. Mieszka w Filadelfii.

Książka "Wędrówka z Ablem. Podróż z nomadami przez afrykańską sawannę" - Anna Badkhen - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Kobiece. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2017 r. Cena 27.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.