pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Watykan. Wyprawa do najmniejszego państwa świata

Autor książki:

Alexander Smoltczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Alegoria
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788362248322
ISBN: 978-83-6224-832-2
Data: 2010-11-16
35.20  49.90  14.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Watykan - najmniejsze państwo świata. Watykan - Stolica Apostolska, siedziba papieży. Watykan - najważniejsze na świecie wzgórze z wulkanicznego tufu. Watykan - twór w służbie wyższej idei. Watykan - miejsce cudów, szczególne i fascynujące. Niełatwo je poznać, bo wiele spraw, które dzieją się za jego murami, objętych jest klauzulą poufności, inne zaś wydają się zupełnie niezrozumiałe. Przeciętny pielgrzym czy turysta spędza w nim dwa - trzy dni. Ile w tym czasie zdoła zobaczyć, ile zagadek rozwiązać, ile tajemnic przeniknąć Kto rządzi tym wszystkim Po co w Watykanie Urząd Stanu Cywilnego Czego zwykłemu przybyszowi nie uda się nigdy zobaczyć Kto decyduje, w co ubierze się papież i z czego wywodzą się Jego nakrycia głowy Co w Watykanie robi egzorcysta Gdzie i co jadają watykańscy dostojnicy W jaki sposób przygotowuje się papieskie pielgrzymki Alexander Smoltczyk, od kilku już lat korespondent niemieckiego Spiegla" stawia pytania i udziela odpowiedzi. Jak sam jednak mówi, jego wiedza nigdy nie będzie pełna. Bo też nie da się do końca poznać miasta-państwa, które liczy sobie kilkuset obywateli (100% katolicy, choć nie jest to państwo wyznaniowe), którego szef wywiera wpływ na cały świat, o którego istocie stanowią sprawy tak doczesne (materialne, przyziemne, cielesne), jak i wieczne (wzniosłe, duchowe), którego korpus mocno tkwi na ziemi, a głowa sięga Królestwa Niebieskiego. Ale próbować trzeba ...
Godna najwyższej uwagi jest ta podróż przez lata minione i obecne Watykanu. Miejsca, przez które wędruje autor, mają ogromne znaczenie, czas jednak jakby mniejsze. Moda zmienia się tu co 200-300 lat".

Książka "Watykan. Wyprawa do najmniejszego państwa świata" - Alexander Smoltczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo Alegoria. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2010 r. Cena 35.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]