pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Warsztaty prawnicze. Logika praktyczna z elementami argumentacji prawniczej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Od.Nowa.
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 212 s.
Wymiar: 278x205 mm
EAN: 9788366720794
ISBN: 978-83-6672-079-4
Data: 2022-02-09
40.80  59.90  19.1 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Logika dla prawników i nie tylko
Nowatorski podręcznik do logiki to absolutne must have studentów wszystkich kierunków humanistycznych,zwłaszcza prawa i administracji. Akcent położono w nim na zagadnieniach z zakresu logiki nieformalnej, mocniej związanej ze sposobami argumentacji, mającej zdecydowanie większe znaczenie praktyczne dla przyszłych prawników i administratywistów. Logika jest tu potraktowana jako dyscyplina związana z codziennością, a materiał podzielono na trzy części: Język, Argumentacja i Argumentacja prawnicza.
Podręcznik do logiki, dzięki któremu zrozumiesz wszystko
Podręcznik stanowi przykład tego, że książka do logiki nie musi być nudna: rysunki, cytaty z literatury i wykresy wzbogacają narrację autorów, którzy analizując liczne przykłady z życia codziennego, wyjaśniają wybrane zagadnienia i czynią wiele komentarzy na marginesach. Przyswajanie prezentowanych treści ułatwiają zadania kończące poszczególne podrozdziały, uzupełnione przykładowymi rozwiązaniami lub częściowymi podpowiedziami, a także trzy mapy myśli pomagające w poruszaniu się po książce i budujące spójny obraz całości.
To książka dla Ciebie, jeżeli:
- jesteś studentem kierunku humanistycznego, zwłaszcza prawa i administracji;
- chcesz nauczyć się: konstruowania definicji, dokonywania podziału logicznego, udzielania adekwatnych odpowiedzi, ustalania konsekwencji wypowiedzi, rozpoznawania nieuczciwych chwytów w dyskusji czy (w przypadku przyszłych prawników) przeprowadzania wnioskowania prawniczego;
- szukasz podręcznika do logiki, który w jasny i prosty sposób przedstawia poszczególne zagadnienia;
- najlepiej uczysz się na przykładach z życia tych w książce jest co niemiara;
- zależy Ci nie tylko na książce przygotowującej do egzaminu z logiki, ale również pomocnej w całym życiu: uczącej przyjmowania krytycznej i otwartej postawy.

Książka "Warsztaty prawnicze. Logika praktyczna z elementami argumentacji prawniczej" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Od.Nowa.. Książka posiada 212 stron i została wydana w 2021 r. Cena 40.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]