pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Warszawa od środka. Kieszonkowy przewodnik

Autor książki:

Jerzy S. Majewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo RM
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 126x224 mm
EAN: 9788377733929
ISBN: 978-83-7773-392-9
Data: 2015-05-06
18.24 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wybierzesz się z nami na spacer po Starym i Nowym Mieście pełnym malowniczych kamieniczek. Przemierzysz Trakt Królewski, by podziwiać historyczne budowle i współczesne siedziby władz państwowych. W królewskim parku w Łazienkach posłuchasz muzyki Chopina albo odpoczniesz w cieniu drzew. Zwiedzisz Centrum Nauki Kopernik i ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej. Przejdziesz ulicami dawnego żydowskiego getta. Zobaczysz starą Pragę - miejsce do niedawna omijane przez turystów, pełne niezwykłych zakątków i knajpek.

Trasy zostały zaplanowane tak, by można je było przejść w pół dnia lub jeden dzień, znajdując jednocześnie czas na posiłek w jednej z warszawskich restauracji, kawę w nastrojowej kafejce i odpoczynek na ławce w parku lub nad Wisłą.

Autor przewodnika, varsavianista i dziennikarz Gazety Wyborczej, pokaże Ci niezwykłą, pełną kontrastów Warszawę, gdzie dzielnice z nowoczesnymi szklanymi wieżowcami sąsiadują z terenami, na których widać ślady dawnych dziejów. Zwiedzisz m.in. Śródmieście, Powiśle, Pragę, Wilanów i najstarsze cmentarze stolicy. Poznasz historię Warszawy i codzienne życie jej mieszkańców. Zobaczysz muzea, wybierzesz się do teatru, galerii, na spacer po parkach i ogrodach. Autor podpowie Ci także, gdzie warto pójść i jak dotrzeć do ciekawych miejsc nieodkrytych jeszcze przez turystów.

Książka "Warszawa od środka. Kieszonkowy przewodnik" - Jerzy S. Majewski - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2015 r. Cena 18.24 zł. Zapraszamy na zakupy!