pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Polska w dryfującej Europie - okładka książki
Polska w dryfującej Europie pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Warszawa kryminalna. Tom 2
książka:

Warszawa kryminalna. Tom 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788377581759
ISBN: 978-83-7758-175-9
Data: 2012-05-10
Cena wydawcy: 34.99 złpozycja niedostępna

Warszawa kryminalna. Tom 2 - Helena Kowalik - opis książki:

"Warszawa Kryminalna" II - drugi tom reportaży sądowych Heleny Kowalik to pitawal głośnych procesów karnych ostatnich pieciu lat, jakie toczyły się w stołecznych sądach. Autorka nadal tak dobiera tematykę spraw karnych, aby tworzyły panoramę charakterystycznych przestępstw we współczesnej Warszawie.

W tomie drugim panorama głośnych medialnie przestępstw rozszerza się o kolejne nowe odsłony, m.in. przestępstwa tzw. białych kołnierzyków, czyli prominentnych urzędników, którzy decydowali o dużych inwestycjach w stolicy i ulegli (albo zostali niesłusznie posądzeni) pokusie wzięcia łapówki. Czytelnicy znajdą też w pitawalu odpowiedź na pytanie, jak to się stało, że skarb państwa poręczał ogromne kredyty na inwestycje, które nigdy nie zostały zrealizowane, a pieniądze podatników przepadły. I gdzie są winni, czy w ogóle są Z kolei sprawy sądowe dotyczące nowego obyczaju pokazują wypaczenie pojęcia wolności słowa, bądź też niedawno sklasyfikowane prawnie sytuacje, w których dochodzi do psychicznego molestowania drugiej osoby.

Jest też w Warszawie Kryminalnej II" rozdział spraw sądowych, których by nie było, gdyby sprawcami nie targały odwieczne uczucia - miłości, a potem nienawiści. Okazuje się, że atrybutami tych emocji mogą być butelka z kwasem solnym, pistolet, czy oczernianie w Internecie.

Reportaże zamyka dyskusja o tym typie przestępcy i przyczynach odwlekających się na długie lata wyroków sędzi orzekającej m.in. w sprawachbiałych kołnierzyków" z adwokatem, wykładowcą prawa na wyższej uczelni.

Helena Kowalik jest autorką powieści Człenio (2008) i Córka Kaina (2009) oraz zbiorów reportaży: Wyjście z lasu (1977), Pan wiesz, skąd ja jestem (1978), Chleb, który nie bodzie (1978), Mielizna (1978), Mali ludzie Gierka (1990), Opolski exodus (1990), Warszawa kryminalna (2010). Wydawała także swoje reportaże w seriach Ekspres reporterów i Białe plamy, a także w cyklu Reporterzy na tropie. Za osiągnięcia reporterskie otrzymała I Nagrodę im. Ksawerego Pruszyńskiego oraz III Nagrodę im. B. Prusa.

Książka „Warszawa kryminalna. Tom 2” - oprawa miękka - Wydawnictwo Muza.

Książka posiada 408 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Warszawa kryminalna. Tom 2"
Helena Kowalik - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Niuch - okładka książki
Niuch Terry Pratchett