pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Waloryzacja humanizacji

Autor książki:

Szczepan Kutrowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 145 s.
EAN: 9788362942589
ISBN: 978-83-6294-258-9
Data: 2015-11-16
4.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pytając o humanizację, czyli zakres swobody pojawiającej się w rozwoju człowieka, dr Szczepan Kutrowski skoncentrował swą uwagę na tych stanach rzeczy, które zostały opatrzone w nauce, a także w sztuce dodatnimi znakami, odniesieniami do świata wartości z tej racji, że ich relacje: rozumności z estetycznością, ideowości z sytuacyjnością, tradycji z nowoczesnością, normalności ze spontanicznością budzą nadzieję na to, że staną się wartościotwórczymi, m.in. pobudzającymi do uprawiania sztuki.

Sensem waloryzacji humanizacji jest sięganie ponad owe szczytne nadzieje, czyli wkraczanie w obszary rzeczywistości zdarzeniowej, gdzie dylematy, a nawet antagonizmy wydają się raczej nieprzekraczalne. Waloryzacyjnej zadumie autor książki powiedział tak, mimo że może to budzić wiele sprzeciwów w świecie nauki. Nie zniechęciło go to jednak do namysłu, a przeto do wykonania zadania, które sobie postawił.

Książka "Waloryzacja humanizacji" - Szczepan Kutrowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 145 stron i została wydana w 2014 r. Cena 4.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.