pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wakacje w Kanadzie

Autor książki:

Olga Morawska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gruner+Jahr, G+J
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 120x195 mm
EAN: 9788375962789
ISBN: 978-83-7596-278-9
Data: 2012-07-26
pozycja niedostępna

Opis książki:

To seria książek o podróżach i subiektywnych doświadczeniach autorki, prezentująca świeże spojrzenie na odwiedzane przez nią kraje. Olga Morawska pokazuje miejsca ważne w jej życiu. Poza opisami przygód, są tu także informacje o kraju, miastach, historii, sławnych ludziach, smacznych potrawach oraz zabawnych, i nie tylko, nawykach mieszkańców.

Jest to opowieść o Kanadzie, którą miałam szczęście poznać dzięki grupie moich przyjaciół. Gdyby nie oni, nie zobaczyłabym tylu ciekawych miejsc i nie poznałabym tylu inspirujących historii.

Oprócz przedstawienia subiektywnego wyboru tego, co w Kanadzie koniecznie trzeba zobaczyć, co warto zjeść i jakie sporty można uprawiać, staram się także opowiedzieć o podboju Kanady przez Europejczyków i o trudnych relacjach z Indianami.

Z książki można się również dowiedzieć, gdzie są najlepsze stoki narciarskie, jak smakuje fondue w Quebecu, gdzie odbywa się największy festiwal jazzowy i czy Kanada naprawdę pachnie żywicą.

Kanada jest na wyciągnięcie ręki. Warto się odważyć i tam pojechać.

Olga Morawska - autorka książek o tematyce górskiej. Mama Ignacego i Gustawa. Kobieta pełna energii i wiary, że wiele dobrego jeszcze przed nią. Była żoną znakomitego himalaisty Piotra Morawskiego, który zginął w 2009 podczas kolejnej wysokogórskiej wyprawy. Prowadzi Memoriał im. Piotra Morawskiego Miej odwagę!. Założycielka Fundacji Nagle sami, niosącej pomoc osobom, które niespodziewanie straciły bliskich.

Książka "Wakacje w Kanadzie" - Olga Morawska - oprawa twarda - Wydawnictwo Gruner+Jahr, G+J. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2012 r.