pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wakacje na walizkach. Turyn i Piemont. Przewodnik

Autor książki:

Tim Jepson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gruner+Jahr, G+J
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 120x192 mm
EAN: 9788375962987
ISBN: 978-83-7596-298-7
Data: 2014-03-05
pozycja niedostępna

Opis książki:

Piemont to najbardziej różnorodny region Włoch, uwodzicielska mieszanka skalistych alpejskich szczytów, zielonych lasów, lśniących jezior i sielskich winnic na wzgórzach. W dolinach i na porośniętych lasem wzniesieniach są rozrzucone zamki i dawne klasztory, a na żyznej roliczej równinie przetrwały historyczne miasteczka i osady. Sercem regionu jest Turyn, cudowna barokowa stolica, na której obrzeżach nie brakuje pięknych okolic, idealnych do wędrówek po górach, jazdy na nartach i uprawiania innych sportów. Nocne życie miasta skupia się w dzielnicy Quadrilatero Romano. W regionie nie brakuje wspaniałych dzieł sztuki i architektury. Można również rozkoszować się tu znakomitym jedzeniem i winami oraz wieloma innymi przyjemnościami życia all italiana.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Piemoncie.

Podziwiaj widoki jeziora Maggiore, alpejskich szczytów, Niziny Padańskiej oraz wzgórz Le Langhe. Weź udział w festynie na Piazza Solferino w Turynie lub w bitwie na pomarańcze w Ivrea. Dowiedz się, jak narodziła się filozofia ruchu Slow Food i jak powstały grissini. Zobacz dzieła Tycjana, van Eycka i Fra Angelico.

Książka "Wakacje na walizkach. Turyn i Piemont. Przewodnik" - Tim Jepson - oprawa miękka - Wydawnictwo Gruner+Jahr, G+J. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2014 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]