pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wakacje na walizkach. Szkocja. Przewodnik

Autor książki:

Jenny McKelvie, Robin McKelvie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gruner+Jahr, G+J
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 120x192 mm
EAN: 9788375964646
ISBN: 978-83-7596-464-6
Data: 2014-02-17
pozycja niedostępna

Opis książki:

Szkocja to jeden z najbardziej malowniczych krajów na świecie. Kusi surowością tysięcy większych lub mniejszych wzniesień, setkami atlantyckich wysp, bezlikiem jezior, rzek i potoków oraz bogactwem przyrody. Stanowi unikat kulturowy o skomplikowanych dziejach, przesiąknięty tradycjami, słynący z whisky, smacznych potraw, gry na dudach i tartanu. Zaskakuje złożonością powiązań przeszłego z teraźniejszym. Szkockich miast i miasteczek wciąż strzegą wyniosłe zamki, uliczki pokryte są kocimi łbami, ale wszędzie też widać niekonwencjonalne galerie sztuki, nowoczesne budowle oraz bezlik atrakcji dla zwiedzających. Na turystów czekają klasyczne objazdy zamków, romantyczne Hebrydy, górskie szlaki rowerowe bądź piesze wycieczki oraz wielkie namiętności Szkotów, czyli piłka nożna i rugby. Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Szkocji.

Dowiedz się, co świat zawdzięcza Szkocji, ile odmian ma whisky i jak świętuje się urodziny Roberta Burnsa. Sprawdź, jak smakuje haggis z neeps i tatties oraz dlaczego Edynburg nosi miano Miasta Literatury. Wybierz się na koncert zespołu Capercaillie i wejdź na wygasły wulkan w centrum szkockiej stolicy.

Książka "Wakacje na walizkach. Szkocja. Przewodnik" - Jenny McKelvie, Robin McKelvie - oprawa miękka - Wydawnictwo Gruner+Jahr, G+J. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2014 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]