pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wakacje na walizkach. Sycylia. Przewodnik

Autor książki:

Tim Jepson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gruner+Jahr, G+J
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788375962970
ISBN: 978-83-7596-297-0
Data: 2012-06-27
pozycja niedostępna

Opis książki:

Sycylia jest tajemniczą wyspą o niezrównanej urodzie i ogromnym bogactwie kulturowym. Cóż może być bardziej kuszące od najpiękniejszych europejskich mozaik w Piazza Armerina, greckich ruin w Syrakuzach, Agrigento, Segeście i Selinuncie, kurortów takich jak Taormina, zabytków Palermo, średniowiecznego piękna Erice, majestatycznej Etny i uroków Wysp Liparyjskich Sycylijska kuchnia jest wspaniała i niezwykle urozmaicona. Łączy wpływy hiszpańskie, greckie, północnoafrykańskie i bliskowschodnie. Najważniejsze skarby tutejszej sztuki i architektury to greckie świątynie, arabskie i normańskie mozaiki i ornamenty oraz majestatyczne dzieła baroku. Jak pisze Luigi Barzani:Sycylia to miniatura Włoch dla początkujących - skupia wszystkie włoskie zalety i wady, dodatkowo wzmocnione, uwypuklone i ubarwione".

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Sycylii. Sprawdź, gdzie powstała pierwsza znana książka kucharska i co sycylijskiej kuchni dali Arabowie. Dowiedz się, z czego powstaje przysmak frutta di Martorana i jak smakuje ricotta. Podziwiaj pałace przy Quattro Canti w Palermo i moizaiki z kwiatów wypełniające ulice podczas Festa della Infiorata. Zobacz Catacombe dei Cappuccini, jedyne miejsce, w którym podjęto próbę unieśmiertelnienia ciał. Odwiedź mercato della pescheria w Katanii i weź udział w festiwalu sztuki w Taorminie

Książka "Wakacje na walizkach. Sycylia. Przewodnik" - Tim Jepson - oprawa miękka - Wydawnictwo Gruner+Jahr, G+J. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2012 r.