pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wakacje 1939

Autor książki:

Anna Lisiecka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 544 s.
Wymiar: 165x225 mm
EAN: 9788328710153
ISBN: 978-83-2871-015-3
Data: 2019-06-24
45.06  64.90  19.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wakacje 1939 - Anna Lisiecka - opis książki:

Ludzie z pierwszych stron gazet: Nałkowska, Barszczewska, Halama, Mościcki, Gombrowicz i ci mniej znani: Straszewicz, Parnell, Pruszkowski, Roszkowska, Stempowski - w scenerii upalnego lata. Ich nadzieje, tęsknoty, żarty, marzenia i plany. Szlaki przemierzane luksusowymi, szybkimi wagonami o aerodynamicznych kształtach, liniami LOT-u, ale także własnymi samochodami oraz ekonomicznymi wagonami trzeciej klasy. Raiki dla bogatych: Zakopane, Jurata, Krynica, Zaleszczyki i urokliwe letniska: Kosów Huculski, Jaworze, Kazimierz. Słoneczny polski modernizm Ciechocinka oraz campingi wagonowe. Wszystko to w innych niż dzisiejsze granicach i często w zapomnianych pejzażach.

Taniec w przeddzień kataklizmu, modny krok lambeth-walk, w Zakopanem zabawy letników i artystów, na Polesiu arystokratów, dyplomatów i szefa brytyjskiej misji wojskowej polującego na kaczki. Wojna wisi w powietrzu, jednak jej nie będzie, bo Hitler się nie odważy, a jeśli, to po trzech tygodniach zwycięska defilada w Berlinie, nasza i sojuszników. Mamy gwarancje Anglii. Książka Anny Lisieckiej - pełna szczegółów, epizodów, ludzi krótko obecnych albo znikających wraz z wybuchem wojny w 1939 - odtwarza tamten makabryczno-rozrywkowy nastrój. Po raz drugi w życiu poczułem się trzynastolatkiem na progu wieku dojrzewania. Weź pod rękę damę swą, idź na spacer razem z nią - wzywał lambeth-walk w Zakopanem.

Jacek Bocheński
Anna Lisiecka - dziennikarka radiowej Dwójki, współpracuje z Programem 1 Polskiego Radia, laureatka wielu wyróżnień w konkursach na reportaż i dokument radiowy. W 2010 roku jej audycja Kainowa zbrodnia otrzymała Główną Nagrodę Wolności Słowa przyznawaną przez SDP - za "mówienie bez nienawiści o konflikcie narodów, o którym poprawność polityczna nie pozwala mówić". Jest też autorką książki o przedwojennej gwieździe tańca Loda Halama. Pierwsze nogi Drugiej Rzeczypospolitej.

Książka „Wakacje 1939” - oprawa twarda - Wydawnictwo Muza. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2019 r. Cena 45.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rozmowy między Niebem a Ziemią - okładka książki
Rozmowy między Niebem a Ziemią Angela Ambrogetti, Benedykt XVI
Umorzenie - okładka książki
Umorzenie Remigiusz Mróz
Wyrok - okładka książki
Wyrok Remigiusz Mróz
Pogrom 1905 - okładka książki
Pogrom 1905 Wacław Holewiński
Produkty podobne:
Belfrzy - okładka książki
Belfrzy Dorota Kowalska
Dom na rozdrożu - okładka książki
Dom na rozdrożu Ewa Bieńkowska
Chińczyk król polskiego narkobiznesu - okładka książki
Chińczyk król polskiego narkobiznesu Jarosław Maringe, Aleksander Majewski