pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

W życiu jak w teatrze

Autor książki:

Edward Dziewoński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 167x247 mm
EAN: 9788375655032
ISBN: 978-83-7565-503-2
Data: 2017-05-15
30.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Edward Dziewoński (1916-2002) - aktor, reżyser. Kojarzony przede wszystkim z założonym przez siebie kabaretem Dudek oraz Teatrem Kwadrat, noszącym dziś jego imię. Dla widzów pozostanie Kuszelasem z Kabaretu Starszych Panów, Dzidziusiem z "Eroicy", ale także głosem Ferdynanda Wspaniałego z rysunkowego serialu. Dla znajomych i przyjaciół - "Dudek".

O Dudku - facecją: typulo nie z tej ziemi, a jednocześnie najsolidniejszy z przyjaciół. Podobnie książka; czytając ją, słyszymy niepowtarzalną melodię dudkowej narracji, smakujemy ekstrawagancje jego stylu. Nie ma tu chronologii, decyduje swoista logika wspominania. Przeskakujemy z epoki w epokę, z anegdoty w anegdotę, a jednocześnie zamykamy tom Dudka bogatsi o solidną wiedzę na temat teatru, kabaretu, filmu i telewizji powojennej, oraz o nieocenione wspomnienia przedwojennej Warszawy.

Antoni Marianowicz
Wziął się raptem, znienacka, z marszu do zupełnie innej konkurencji. Pytałem - Jak ci idzie? - on: - Piszę, piszę. Ja to przyjmowałem, aż któregoś dnia mówi, że ma napisane, i dał do czytania. Przeczytałem z pewnym osłupieniem. Owszem, przez całe życie miał do czynienia ze słowem. Ale co innego siąść i w wolnych chwilach, a miał ich wtedy nie za dużo, napisać intrygujące wspomnienia.

Tadeusz Konwicki

Książka "W życiu jak w teatrze" - Edward Dziewoński - oprawa twarda - Wydawnictwo LTW. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2017 r. Cena 30.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.