pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

W trosce o zdrowie żydowskiej społeczności Lwowa

Autor książki:

Anna Jakimyszyn-Gadocha

Dane szczegółowe:
Wydawca: Austeria
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 505 s.
Wymiar: 240x165 mm
EAN: 9788378664567
ISBN: 978-83-7866-456-7
Data: 2021-07-14
49.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Praca Anny Jakimyszyn-Gadochy to przede wszystkim znaczący wkład do studiów lwowskich, a także fundamentalna praca dotycząca życia społecznego lwowskich Żydów jednej z największych grup etnicznych miasta w okresie międzywojennym. Autorka wskazuje jeszcze nieznane w historiografii tematy (kierunki badań) oraz inspiruje do nowych poszukiwań w zakresie historii Lwowa.
Doc. dr Marian Mudryj

Rozprawa Anny Jakimyszyn-Gadochy jest pierwszą i udaną próbą wszechstronnego ukazania problemów związanych z bardzo szeroko rozumianą profilaktyką i ochroną zdrowia w jednym z największych skupisk ludności żydowskiej na terenie II Rzeczypospolitej [] Nie tylko wypełnia istotną lukę w naszej historiografii, ale będzie dla innych badaczy zachętą do podjęcia podobnych studiów. Z pewnością nikt, kto będzie się w przyszłości zajmował dziejami Lwowa, Żydów we Lwowie i Polsce oraz historią medycyny i ochrony zdrowia w II Rzeczypospolitej nie będzie mógł jej pominąć.
Prof. dr hab. Czesław Brzoza

Książka "W trosce o zdrowie żydowskiej społeczności Lwowa" - Anna Jakimyszyn-Gadocha - oprawa miękka - Wydawnictwo Austeria. Książka posiada 505 stron i została wydana w 2021 r. Cena 49.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]