pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
W pogoni za wielką rybą
książka:

W pogoni za wielką rybą

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2007
Oprawa: twarda
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 175x178 mm
EAN: 9788375100730
ISBN: 978-83-7510-073-0
Data: 2007-11-08
Cena wydawcy: 33.90 złpozycja niedostępna

W pogoni za wielką rybą - David Lynch - opis książki:

Fascynujący przewodnik po twórczej metodzie Davida Lyncha
David Lynch, reżyser o międzynarodowej sławie, uchyla rąbka tajemnicy na temat swych metod pracy artystycznej, osobistego stylu pracy i ogromnych twórczych korzyści, jakie przynosi mu praktykowanie medytacji.
Lynch opisuje doświadczenie "zanurzania się w sobie” i "wyławiania” pomysłów, a następnie wykorzystywania ich w telewizji i kinie, a także w innych mediach, w których działa, takich jak malarstwo, muzyka i projektowanie. Lynch po raz pierwszy pisze o swej z górą trzydziestoletniej praktyce Transcendentalnej Medytacji i o tym, jaki wpływ miała ona na proces tworzenia w jego karierze.
W krótkich rozdziałach Lynch wyjaśnia, jak rozwija swoje pomysły – skąd pochodzą, jak je znajduje i które z nich najbardziej do niego przemawiają. Szczegółowo opisuje, w jaki sposób przekuwa myśli w działanie i jak wygląda jego współpraca z ekipą. Zajmuje się także pojęciem wewnętrznego Ja, otaczającym go światem – oraz tym, jak proces "zanurzania się w sobie”, który tak bardzo zaważył na jego twórczości, może przynieść bezpośrednie korzyści innym.
Dla licznych fanów, którzy pragną lepiej zrozumieć wewnętrzny świat Lyncha, książka ta będzie prawdziwą rewelacją. Zaintryguje również tych, którzy chcą wiedzieć, jak rozwijać swoją kreatywność.
  Trzykrotnie nominowany do Oskara reżyser David Lynch należy do czołowych filmowców naszych czasów. Popularne i cenione przez krytykę filmowe projekty Lyncha, wśród których znajdują się Głowa do wycierania, Człowiek słoń, Dzikość serca, Miasteczko Twin Peaks, Blue Velvet, Mulholland Drive oraz INLAND EMPIRE, od początku lat siedemdziesiątych uznaje się na całym świecie za obrazy burzące mur pomiędzy kinem popularnym a kinem artystycznym

Książka „W pogoni za wielką rybą” - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis.

Książka posiada 192 stron i została wydana w 2007 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "W pogoni za wielką rybą"
David Lynch - autor m.in.:
David Lynch. Rozmowy - okładka książki
David Lynch. Rozmowy David Lynch, Richard Barney;
David Lynch. Rozmowy - okładka książki
David Lynch. Rozmowy David Lynch, Richard Barney;
Kupujący tę pozycję zamówili również: