pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

W okowach lodu. Willem Barents na krańcu świata

Autor książki:

Andrea Pitzer

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASTRA
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788366625884
ISBN: 978-83-6662-588-4
Data: 2022-05-27
49.05  69.99  20.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Historia ludzkości niemal zawsze koncentrowała się wokół przetrwania - zwykle na przekór przeciwnościom. Jedną z najbardziej zdumiewających opowieści o przetrwaniu jest historia szesnastowiecznego odkrywcy Willema Barentsa i jego załogi, z którą wyruszył na północ dalej niż poprzednie pokolenia Europejczyków i w trzeciej ekspedycji polarnej stracił statek - skuty lodem przy zamarzniętym brzegu Nowej Ziemi. Przez kolejny rok jego ludzie, z kurczącymi się zapasami pożywienia i niewielką ilością broni, walczyli z niedźwiedziami polarnymi, głodem i niekończącą się zimą.

Willem Barents na krańcu świata Andrei Pitzer to znakomite połączenie opowieści o przetrwaniu z historią wielkiej epoki eksploracji - czasu nadziei, przygody i z pozoru nieskończonych granic ziemi. W centrum opowieści znajduje się Barents, jeden z największych nawigatorów XVI wieku, którego ambicje i obsesyjne dążenie do wytyczenia szlaku przez najodleglejsze zakątki Arktyki zakończyły się tragicznie i zarazem chwalebnie. Losy jego załogi stały się ostrzeżeniem i jednocześnie zachętą dla kolejnych pokoleń polarników.

Rekonstrukcja wyprawy Barentsa w wykonaniu Andrei Pitzer, stanowiąca głębokie rozmyślania nad ludzką pomysłowością, odpornością i nadzieją (The New Yorker), opowiada o funkcjonowaniu człowieka w ekstremalnie niskiej temperaturze, o historii buntu, astronawigacji oraz meandrach budowy schronień, ale przede wszystkim zapewnia wgląd w prawdziwą naturę odwagi.

Andrea Pitzer - 1994 roku uzyskała licencjat w School of Foreign Service Uniwersytetu Georgetown. Studiowała w MIT oraz na Uniwersytecie Harvarda jako członek Nieman Foundation for Journalism. Wykładowca dziennikarstwa w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Jej dwie poprzednie -książki: Noc, która się nie kończy. Historia obozów koncentracyjnych oraz Ukryta historia Vladimira Nabokova spotkały się z uznaniem krytyków.

Książka "W okowach lodu. Willem Barents na krańcu świata" - Andrea Pitzer - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo ASTRA. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2022 r. Cena 49.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]