pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

W nowej Fundlandii

Autor książki:

Wiesław Wernic

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788382794151
ISBN: 978-83-8279-415-1
Data: 2022-04-08
19.73  31.50  11.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Powieść przygodowa Wiesława Wernica W Nowej Fundlandii należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie.

Traper Karol Gordon, zachwycony pejzażem i atmosferą Nowej Fundlandii, gdzie spędził zimę, postanawia namówić przyjaciela, doktora Jana na letnią wyprawę. Ten nie jest entuzjastą tak dalekiej podróży, ale ostatecznie, jak zawsze, chętnie wyrusza z nieodłącznym towarzyszem wypraw w nieznane krainy. Na miejscu, w uroczej osadzie Norris, dowiadują się o zniknięciu młodego leśniczego. Następnie znajdują złamaną strzałę - symbol wypowiedzenia wojny przez Indian, potem znika stary Grant, nazywany ojcem, który był ich gospodarzem i przewodnikiem, a wcześniej jego zięć zostaje zaatakowany. Gdy starszy mężczyzna zostaje odnaleziony prze Jana, okazuje się, że został "grzecznie" uprowadzony przez Indian, których, jak sądzono, od lat już nie ma na terenach Nowej Fundlandii.

W Nowej Fundlandii należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.

Książka "W nowej Fundlandii" - Wiesław Wernic - oprawa miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2022 r. Cena 19.73 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]