pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

W hołdzie Katalonii

Autor książki:

George Orwell

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vis-a-Vis Etiuda
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
EAN: 9788379982820
ISBN: 978-83-7998-282-0
Data: 2021-02-09
27.44  39.90  12.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

George Orwell (1903-1950) - angielski pisarz, dziennikarz, uczestnik wojny hiszpańskiej po stronie republikańskiej, socjalista z przekonań, ale zarazem radykalny przeciwnik systemów totalitarnych. Uznawany za twórcę najwybitniejszych dystopii XX wieku - Folwark zwierzęcy i 1984.

Swoje doświadczenia z czasów wojny domowej w Hiszpanii opisał w doskonałej reporterskiej ale i głęboko socjologiczno-filozoficznej książce W hołdzie Katalonii. I prawdopodobnie gdyby nie to wstrząsające hiszpańskie doświadczenie nigdy nie powstałyby jego najbardziej znane dzieła. Młody idealista George Orwell jedzie do Hiszpanii jako ochotnik wysłany przez Independent Labour Partii i walczy w oddziałach POUM (Robotniczej Partii Zjednoczenia Marksistowskiego), organizacji zbliżonej do anarchistów. Wkrótce jednak przekonuje się, że walczy nie tylko z faszystami, z frankistami. Okazuje się, że zagrożenie czai się po (pozornie) tej samej, lewej stronie barykady. Tym zagrożeniem są staliniści, konkretniej nawet NKWD i GRU. I to oni zwalczają rewolucję równie zacięcie jak wojska Franco! To doświadczenie - pozostawiło trwały ślad w życiu i twórczości autora najważniejszych antyutopii XX wieku. Zatem W hołdzie Katalonii to lektura obowiązkowa dla każdego (nie tylko dla wielbicieli Orwella)) kto chce poznać naturę reżimów totalitarnych i coś zrozumieć z polityki, także jak najbardziej współczesnej.

Książka "W hołdzie Katalonii" - George Orwell - oprawa twarda - Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2020 r. Cena 27.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]