pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
W drodze do domu
Tytuł książki:

W drodze do domu

Autor książki:

Levi Henriksen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 450 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788377855744
ISBN: 978-83-7785-574-4
Data: 2014-11-04
30.53  39.90  9.37 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni
Dookoła płoną już świeczki na choinkach, wkrótce Wigilia. Udręczeni codziennością ludzie pragną spokoju. Rozwiedziony ojciec tęskni za dziećmi. Mały chłopiec chce, by jego samotna matka w te święta znalazła partnera. Sprzedawczyni choinek wśród świerków widzi dawnego kochanka. Pani pastor podczas wigilijnego nabożeństwa traci wiarę, a muzyk przebiera się za Mikołaja, by sprawić radość dziecku kobiety, której prawie nie zna.

Wszystkie zawarte w książce opowiadania mają związek z niewielką fikcyjną miejscowością Skogli, a ich akcja rozgrywa się w okresie Bożego Narodzenia, który dla wielu osób jest najtrudniejszy do przetrwania w całym roku, zmusza do refleksji i uświadomienia sobie swojego miejsca w życiu. Bohaterów różni wiek, sytuacja życiowa, charakter, stosunek do świąt. Opowiadania Leviego Henriksena łączy niezwykłe ciepło i otwarcie na ludzi, którzy znaleźli się na marginesie życia. Opisują momenty, w których ludzie przez krótką chwilę czują szczęście, albo nagle zaczynają rozumieć, czego im do szczęścia potrzeba. Tragizm i melancholia mieszają się z humorem i beztroską. Znakomity obraz męskiego sentymentalizmu i zagubienia we współczesnym świecie, tęsknoty za bliskością drugiego człowieka. Nastrojowe opowiadania świąteczne trafiają prosto do serca, to idealna lektura dla wszystkich, którzy chcą przydać świętom prawdziwej treści.

Na podstawie wybranych opowiadań ze zbioru powstał w roku 2010 film w reżyserii Benta Hamera, w Polsce znany pod tytułem W drodze do domu (sam autor zagrał w nim rolę ochroniarza).

Książka "W drodze do domu" - Levi Henriksen - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 450 stron i została wydana w 2014 r. Cena 30.53 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Levi Henriksen - autor m.in.:
Produkty podobne:
Toksyczność - okładka książki

Toksyczność

Jarosław Czechowicz
Until November - okładka książki

Until November

Aurora Rose Reynolds
Uwierz w Mikołaja - okładka książki

Uwierz w Mikołaja

Magdalena Witkiewicz
Opactwo - okładka książki

Opactwo

James Martin
Szczęście w cichą noc - okładka książki

Szczęście w cichą noc

Anna Ficner-Ogonowska
Bar na starym osiedlu - okładka książki

Bar na starym osiedlu

Sabina Waszut