pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
W blasku księżyca. Opowieści rodu Otori. Księga III
książka:

W blasku księżyca. Opowieści rodu Otori. Księga III

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 115x175 mm
EAN: 9788374142410
ISBN: 9788374142410
Data: 2008-11-23
pozycja niedostępna

W blasku księżyca. Opowieści rodu Otori. Księga III - Lian Hearn - opis książki:

W blasku księżyca to trzecia część Opowieści rodu Otori. Domyka się w niej dramatyczna historia miłości Kaede i Takeo, których losy poznaliśmy w poprzednich tomach, Po słowiczej podłodze i Na posłaniu z trawy. W fantastycznej krainie, wzorowanej na średniowiecznej Japonii, rozpoczyna się końcowa rozgrywka: młodzi bohaterowie, którzy wzięli ślub wbrew całemu światu, rozpoczynają walkę o swoje dziedzictwo z tysiącem wojowników u boku. A stawka jest też znacznie większa – Takeo musi stawić czoło tajemniczemu Plemieniu, które rości sobie prawa do jego życia, i pomścić śmierć przybranego ojca; Kaede broni się przed panem Fujiwarą, występnym arystokratą, który uważa ją za swoją narzeczoną.
Autorka, eksplorując odwieczne tematy dobra i zła, nikczemności i honoru, jednocześnie uwodzi prostotą i liryzmem prozy, dynamiką narracji, subtelnością psychologicznego rysunku. Dzięki wrażliwości Hearn ta opowieść o miłości i wojnie zyskuje nieoczekiwaną głębię, stając się historią ludzi poszukujących właściwej drogi w ogarniętym zamętem świecie. To piękny, skłaniający do refleksji finał pasjonującej i magicznej trylogii.
Powieść trzyma w napięciu i zaskakuje do ostatniej strony. Nawet jeśli ktoś nie lubi fantasy, będzie musiał skapitulować przed fascynującą siłą tej doskonale skomponowanej książki.
Der Tagesspiegel W swej opowieści o rodzie Otori Lian Hearn używa podniosłego, a zarazem przejrzystego stylu, który sprawia wrażenie doskonałego przekładu z japońskiego.
The New York Times

Książka W blasku księżyca. Opowieści rodu Otori. Księga III - oprawa miękka - Wydawnictwo WAB.

Książka posiada 424 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "W blasku księżyca. Opowieści rodu Otori. Księga III"
Lian Hearn - autor m.in.:
Pan ciemnego lasu - pudełko audiobooku
Pan ciemnego lasu Lian Hearn;
Pan Ciemnego Lasu - okładka książki
Pan Ciemnego Lasu Lian Hearn;
Cesarz ośmiu wysp - pudełko audiobooku
Cesarz ośmiu wysp Lian Hearn;