pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

W Belgii czyli gdzie?

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788328712720
ISBN: 978-83-2871-272-0
Data: 2019-09-24
30.19  44.90  14.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W Belgii czyli gdzie? - Marek Orzechowski - opis książki:

Belgia, un amour compliqué, mówił o swoim małym, wciśniętym między Francję i Niemcy kraju poeta i szansonista Jacques Brel. I miał rację. Tak, Belgii nie da się kochać jednoznacznie, ze ślepym oddaniem. Miłość, jeśli się pojawi, będzie tak samo trudna jak historia Belgii i ona sama. To kraj, w którym nie ma jednej radości ani jednego smutku. To kraj, który należy do Flamandów, Walonów, brukselczyków, a także każdego, kto w nim mieszka.

Kiedy przed laty pisałem Belgijską melancholię, nadałem jej podtytuł Belgia dla nieprzekonanych, bowiem chociaż sporo o niej słyszano, niewiele o niej wiedziano. Któż znalazłby do niej drogę, gdyby nie Bruksela, nie Unia, NATO? A jednak warto do niej zajrzeć, i nie tylko na konferencję.

I jaką Belgię spotkamy? Mimo traumy zamachów terrorystycznych wciąż tę samą: surrealistyczną krainę indywidualistów, akceptującą siebie taką, jaka jest, skłonną do anarchizowania, pozostawiającą szeroki margines osobistej wolności.

Na okładce książki widnieje drogowskaz, wskazujący cztery kierunki w stronę Belgii. I każdy jest właściwy, zawsze do niej trafimy, ponieważ Belgia to przede wszystkim stan ducha. Na mapie trudno ją znaleźć, dlatego Belgii trzeba szukać na swój własny sposób. A odnaleziona, każda będzie prawdziwa, chociaż skomplikowana. Jak miłość do niej Brela. I o tym jest ta książka.

Książka „W Belgii czyli gdzie?” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Muza.

Książka posiada 448 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "W Belgii czyli gdzie?"
Marek Orzechowski - autor m.in.:
Holandia. Presja depresji - okładka książki
Holandia. Presja depresji Marek Orzechowski;
Chaos. Nowy porządek świata - okładka książki
Chaos. Nowy porządek świata Marek Orzechowski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: