pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
VAT usługi i dostawy w UE. Zasady opodatkwoania i rozliczania
książka:

VAT usługi i dostawy w UE. Zasady opodatkwoania i rozliczania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Infor Biznes
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 155 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788366316010
ISBN: 978-83-6631-601-0
Data: 2019-06-14
80.63  89.00  8.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

VAT usługi i dostawy w UE. Zasady opodatkwoania i rozliczania - Radosław Kowalski - opis książki:

Praktyczny poradnik dotyczący opodatkowania VAT transakcji towarowych oraz usług wewnątrzwspólnotowych, nabywanych i świadczonych przez polskich podatników. Dzięki licznym przykładom z praktyki, powołanemu orzecznictwu i interpretacjom organów podatkowych to coś więcej niż "zwykłe" kompendium wiedzy o opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowych, to doskonałe źródło wiedzy zarówno dla doświadczonych praktyków jak i osób, które dopiero zapoznają się z materią opodatkowania świadczeń w obrocie ...

iążka stanowi przystępnie napisany, praktyczny poradnik nt. opodatkowania VAT transakcji towarowych oraz usług wewnątrzwspólnotowych, nabywanych i świadczonych przez polskich podatników. Dzięki licznym przykładom z praktyki, powołanemu orzecznictwu i interpretacjom organów podatkowych to coś więcej niż "zwykłe" kompendium wiedzy o opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowych, to doskonałe źródło wiedzy zarówno dla doświadczonych praktyków jak i osób, które dopiero zapoznają się z materią opodatkowania świadczeń w obrocie wewnątrzunijnym.

Dodatkowo, w książce zamieszczone zostały testy sprawdzające wiedzę (z kluczem rozwiązań), dzięki czemu sam czytelnik może poznać efekty lektury, ale również może ona posłużyć np. pracodawcom do weryfikacji wiedzy pracowników lub kandydatów do pracy.

Zagadnienia opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowych potrafią sprawić problemy nawet doświadczonym podatnikom, a kwestie np. dokumentowania WDT czy rozliczenia WNT albo importu usług nieustannie są przedmiotem sporów pomiędzy organami i podatnikami.

W dobie walki fiskusa z nieuczciwymi podatnikami, którzy w swoim procederze wykorzystują transakcje łańcuchowe z etapem wewnątrzunijnym, prawidłowe rozliczenie WDT, w tym jego udokumentowanie, stanowić może nie lada wyzwanie.

Od 2017 r. polski prawodawca wprowadził kontrowersyjne przepisy dotyczące opodatkowania transakcji odwrotnie obciążonych, w tym importu usług czy WNT, rozpoznanych w niewłaściwym okresie rozliczeniowym - w niniejszej książce również one są przedmiotem pogłębionej analizy, w oceną wszystkich za i przeciw takim unormowaniom oraz praktyki fiskusa.

Z całą pewnością czas poświęcony na lekturę tej książki nie będzie czasem stracony

Książka „VAT usługi i dostawy w UE. Zasady opodatkwoania i rozliczania” - oprawa miękka - Wydawnictwo Infor Biznes.

Książka posiada 155 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "VAT usługi i dostawy w UE. Zasady opodatkwoania i rozliczania"
Radosław Kowalski - autor m.in.:
Znaleźć wyjście - okładka książki
Znaleźć wyjście Radosław Kowalski;
Rozliczenia podatkowe 2017 - okładka książki
Rozliczenia podatkowe 2017 Radosław Kowalski;
Ryczałt za nocelgi - okładka książki
Ryczałt za nocelgi Radosław Kowalski;
Produkty podobne:
VAT 2019. Komentarz - okładka książki
VAT 2019. Komentarz Tomasz Krywan
Leasing w ujęciu podatkowym bilansowym - okładka książki
Leasing w ujęciu podatkowym bilansowym oraz prawnym Małgorzata Breda, Karolina Gierszewska, Anna Kiersnowska-Drzewiecka, Tomasz Musialski, Gyöngyver Tak