pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Vasco. Księga V

Autor książki:

Gilles Chaillet

Dane szczegółowe:
Wydawca: KURC
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 210x297 mm
EAN: 9788395610264
ISBN: 978-83-9561-026-4
Data: 2020-07-28
69.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Gilles Chaillet (1946-2011) francuski rysownik i scenarzysta zainspirowany historią i Italią stworzył postać sieneńczyka Vasco, przeżywającego przygody w połowie XIV stulecia. Był to okres kiedy rycerstwo wydawało swe ostatnie tchnienie, ale epoka renesansu jeszcze nie nadeszła. Rzeczywistymi panami średniowiecznej Europy byli mecenasi, kupcy i bankierzy jak Tolomeo Tolomei. Czując zmieniający się powiew wiatru historii angażuje swojego bratanka Vasco w intrygi polityczne i finansowe. Prawdziwe wydarzenia mieszają się z fikcją i przygodą. Vasco doskonale czuje się na dworach Italii, Francji czy Anglii. Przebywając w Paryżu na zlecenie wuja Tolomeiego, Vasco przypadkowo słyszy rozmowę spiskowców. Życie króla Francji Jana Dobrego jest zagrożone, podobnie jak i samego młodego bankiera.
Słynny holenderski kulturoznawca Johan Huizinga w książce Jesień średniowiecza opisał XIV i XV stulecie nie tyle jako zapowiedź nadchodzącego renesansu, ale jako schyłek średniowiecza, jako wiek, w którym średniowieczne myślenie osiąga końcowe stadium swego żywota, na kształt drzewa o przejrzałych owocach, nie w pełni rozwijających się i rozwiniętych .
Gilles Chaillet doskonale przedstawia ówczesną kulturę i sposób bycia, ukazuje obyczaje, stosunek do sztuki, religii oraz umysłowość człowieka tamtych czasów. Dzięki ogromnej wiedzy odtwarza w rysunkach charakterystyczne elementy epoki. Niniejsza edycja zawiera trzy oryginalne albumy (Grabarze Belzebuba, Czary, Widmo z Brugii) oraz dodatki przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

Książka "Vasco. Księga V" - Gilles Chaillet - oprawa twarda - Wydawnictwo KURC. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2020 r. Cena 69.22 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.