pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Uważność i psychoterapia
Tytuł książki:

Uważność i psychoterapia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788323338734
ISBN: 978-83-2333-873-4
Data: 2015-05-12
57.94  69.92  11.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ten praktyczny podręcznik napisany przez znakomitych znawców tematu zawiera klarowne opisy procedur, które można stosować w pracy z pacjentami. Autorzy łączą doświadczenie kliniczne z danymi empirycznymi i refleksją nad zawodem terapeuty. Omawiają podstawy medytacji uważności i psychologii buddyjskiej z uwzględnieniem podobieństw łączących je ze współczesną teorią i praktyką psychoterapeutyczną. W rozdziałach poświęconych relacji terapeutycznej pokazują, że kultywowanie uważności pogłębia akceptację i empatię, dając pacjentom (i terapeutom) nowe poczucie wolności emocjonalnej. Książka zawiera szczegółowe opisy nowatorskich zastosowań technik uważności w kontekście konkretnych problemów i populacji klinicznych. Przedstawia także problematykę terapii depresji, zaburzeń lękowych, przewlekłego bólu, traumy i uzależnień oraz metody stosowania zasad uważności w pracy z dziećmi. Ostatnia część odwołuje się do historycznych korzeni tej koncepcji, zgłębia najnowsze odkrycia w dziedzinie neurobiologii i analizuje dziedziny łączące uważność z psychologią pozytywną.

To nieocenione źródło wiedzy, przydatnych uwag i wskazówek technicznych dla psychologów klinicznych, psychiatrów, pracowników opieki społecznej, konsultantów z dziedziny zdrowia psychicznego, terapeutów pracujących z parami i rodzinami oraz duchownych - również tych, którzy dopiero poznają ideę uważności.

Oto wszechstronny, przystępny i rzetelny podręcznik, który pokazuje, jak włączyć teorię i praktykę uważności w psychoterapię. Szczególnie cenne jest nowe ujęcie problemu współczucia i etyki w prowadzeniu terapii.

Dr John D. Teasdale, Cambridge, Wielka Brytania

Książka "Uważność i psychoterapia" - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2015 r. Cena 57.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Psychologiczne dylematy wiary - okładka książki

Psychologiczne dylematy wiary

Małgorzata Starzomska
Produkty podobne:
Psychoterapia psychodynamiczna - okładka książki

Psychoterapia psychodynamiczna zaburzeń osobowości....

John F. Clarkin, Peter Fonagy, Glen O. Gabbard (red.)
Psychoterapia i poradnictwo. Tom - okładka książki

Psychoterapia i poradnictwo. Tom 2

Colin Feltham, Ian Horton
Psychoterapia analityczna - okładka książki

Psychoterapia analityczna

Jerzy Pawlik (red.)
Oswojenie traumy. Przegląd zagadnień - okładka książki

Oswojenie traumy. Przegląd zagadnień

Alicja Senejko, Alicja Czapiga