pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Utwory zebrane. Tom 13. Polot nad niskimi sferami

Autor książki:

Miron Białoszewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 390 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788364822735
ISBN: 978-83-64822-73-5
Data: 2017-02-28
26.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Trzynasty tom Utworów zebranych Mirona Białoszewskiego to obszerny zbiór wierszy rozproszonych i niepublikowanych z wczesnego i dojrzałego okresu twórczości poety począwszy od młodzieńczych tekstów pisanych podczas okupacji poprzez utwory z czasów debiutu książkowego i późniejszych eksperymentów językowych aż po nasycone żywiołem dziennikowości wiersze z lat sześćdziesiątych i początku siedemdziesiątych.

Teksty zamieszczone w zbiorze z różnych powodów niewłączone przez autora do opublikowanych tomów w znaczący sposób uzupełniają obraz jego twórczości. Najwcześniejsze są frapującym świadectwem poetyckiej drogi jaką Białoszewski przeszedł przed swoim późnym debiutem. Późniejsze wzbogacają zakres tematyczny jego poezji o nowe wątki wśród których na pierwszym miejscu wymienić należy wyrazisty wątek miłosny. Są także ciekawym literackim śladem istotnych momentów biografii Białoszewskiego. W tomie znalazły się wszystkie znane inedita poetyckie i wiersze rozproszone pochodzące ze wspomnianego okresu z wyjątkiem tekstów niedokończonych szkiców i utworów które autor definitywnie odrzucił przekreślając je i opatrując komentarzem niedobre. Opublikowano tu także przekłady poetyckie Białoszewskiego oraz dramaty Kalejdoskop i Rozalie. Teksty pochodzą z różnych źródeł ze zbiorów prywatnych archiwów PIW-u oraz z Muzeum Literatury.

Książka "Utwory zebrane. Tom 13. Polot nad niskimi sferami" - Miron Białoszewski - oprawa twarda - Wydawnictwo Państwowy Instytut Wydawniczy. Książka posiada 390 stron i została wydana w 2017 r. Cena 26.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.