pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ustawa o urzędach i izbach skarbowych. Komentarz

Autor książki:

Anna Michalak

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 70 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788327807809
ISBN: 978-83-2780-780-9
Data: 2014-07-23
pozycja niedostępna

Opis książki:

Stan prawny na 1lipca 2014 roku W skład administracji podatkowej wchodzi: 16 izb skarbowych oraz 400 urzędów skarbowych, w tym od 1 stycznia 2004 r. - 20 urzędów skarbowych do spraw obsługi dużych podatników. Ustawa o urzędach i izbach skarbowych to zasadnicze źródło prawne, które określa ustrój, ustanawia organy rządowej administracji podatkowej oraz zasady ich powoływania. Ustawodawca nie zdecydował się na kompleksowe uregulowanie w komentowanym akcie wszelkich zagadnień i aspektów funkcjonowania oraz organizacji rządowej administracji podatkowej. Dokonując interpretacji komentowanej ustawy, należy brać pod uwagę całokształt unormowań, które nie tylko precyzują strukturę organów administracji podatkowej, lecz także określają ich kompetencje oraz formy i zakres nadzoru instancyjnego.

Niniejszy komentarz uwzględnia obowiązujące w tym zakresie unormowania prawne zagadnień i aspektów funkcjonowania urzędów oraz izb skarbowych w ramach administracji skarbowej. Komentarz poszerzają liczne odwołania do orzecznictwa oraz poglądów doktryny.

Publikacja zainteresuje podatników i ich pełnomocników oraz pracowników organów administracji skarbowej i sądów administracyjnych, a także prawników zajmujących się komentowaną materią w praktyce.

Dr Anna Michalak - doradca podatkowy, adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, starszy radca orzecznictwa w Zespole Wstępnej Kontroli Skarg Konstytucyjnych i Wniosków Biura Trybunału Konstytucyjnego, autorka wielu publikacji z zakresu prawa konstytucyjnego i podatkowego.

Książka "Ustawa o urzędach i izbach skarbowych. Komentarz" - Anna Michalak - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis. Książka posiada 70 stron i została wydana w 2014 r.