pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu. Komentarz
Tytuł książki:

Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 560 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788327807519
ISBN: 978-83-2780-751-9
Data: 2014-09-25
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Ustawa krajobrazowa
Ustawa krajobrazowa 117.96 zł pozycja dostępna!
Niniejszy komentarz do ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym uwzględnia najnowsze zmiany, wprowadzone przez ustawę z 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych oraz ustawę z ustawę z 24 stycznia 2014 r. o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw. Szczegółowej analizie poddano regulacje dotyczące wszystkich aspektów działań w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego, głównie na szczeblu gminy. Dodatkowym walorem opracowania jest omówienie zagadnień dotyczących wymagań towarzyszących procesom planistycznym z zakresu innych dziedzin prawa, m.in. gospodarki nieruchomościami, kartografii i geodezji, ochrony środowiska czy też ochrony zabytków.

Redaktorzy naukowi - profesor Marek Wierzbowski i sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Alicja Plucińska-Filipowicz - oraz autorzy komentarza - pracownicy naukowi o najwyższych kwalifikacjach, sędziowie sądów administracyjnych, wybitni specjaliści i prawnicy praktycy - przedstawiają najistotniejsze poglądy doktryny i opinie wynikające z własnych doświadczeń zawodowych, wskazując na możliwości praktycznego wykorzystania przepisów komentowanej ustawy.

Jednym z głównych celów, jakie przyświecały autorom komentarza, było takie ujęcie omawianej materii, które przyczyni się do ułatwienia stosowania prawa, zwłaszcza przez pracowników administracji samorządowej. Przystępna i wnikliwa interpretacja komentowanej ustawy skierowana jest nie tylko do pracowników samorządowych na co dzień zajmujących się planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, lecz również przedsiębiorców, którzy znajdą w komentarzu cenne wskazówki m.in. w zakresie skutecznego ubiegania się o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, także w przypadku ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Publikacja, wzbogacona o najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego, będzie pomocna także urbanistom, geodetom, prawnikom praktykom i studentom wydziałów prawa i kierunków technicznych.

Książka "Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu. Komentarz" - oprawa twarda - Wydawnictwo LexisNexis. Książka posiada 560 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]