pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Urodziłam się w Żytomierzu. Wspomnienia
Tytuł książki:

Urodziłam się w Żytomierzu. Wspomnienia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Norbertinum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 122 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788372225733
ISBN: 978-83-7222-573-3
Data: 2016-10-25
25.30  33.83  8.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Urodziłam się w Żytomierzu. Wspomnienia - Maria z Butanowiczów Rożańska - opis książki:

"Czasem przeszłym uratowanym" można by nazwać wspomnienia Pani Marii z Butanowiczów Rożańskiej. Niełatwo bowiem było mi namówić autorkę do ich spisania. "Po co komu to potrzebne? Kogo dzisiaj zainteresuje?" - mówiła nie bez rezygnacji. Bardzo się więc ucieszyłem, kiedy któregoś dnia Pani Maria przeczytała mi kilka pierwszych stron, zastrzegając, że pisze dla siebie. W praktyce miało to oznaczać, że rozpoczęte wspomnienia miały być przeznaczone co najwyżej dla wąskiego grona przyjaciół. Nie oznaczało to wcale, że uważała swoją pracę za coś wyjątkowego. Wprost przeciwnie, w swojej skromności sądziła, że jej zapiski są zbyt osobiste, by mogły zainteresować szerszy krąg czytelników.

Mając przywilej dysponowania tymi wspomnieniami, a wcześniej uczestnicząc w ich powstawaniu, od samego początku byłem przekonany, że należy je opublikować. Uważam bowiem, że mają one - wraz z dopełniającymi je zdjęciami i dokumentami - dużą wartość historyczną i duchową. Są opisem dramatycznego losu kresowej inteligencji na tle przełomowych wydarzeń dziejowych. Kulminacją nieszczęść jest tu opisany los autorki wywiezionej z synkiem w głąb Związku Radzieckiego przez Sowietów w czerwcu 1940 roku.

Wspomnienia te stanowią być może jedyny ślad po wielu osobach tutaj opisanych.

Tomasz Gajewski, Słowo o wspomnieniach pani Marii, fragment

Książka „Urodziłam się w Żytomierzu. Wspomnienia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Norbertinum. Książka posiada 122 stron i została wydana w 2015 r. Cena 25.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Urodziłam się w Żytomierzu. Wspomnienia"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Emigracyjna dekada - okładka książki
Emigracyjna dekada Agnieszka Walaszek