pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Urbi et Gorbi

Autor książki:

Joachim Jauer

Dane szczegółowe:
Wydawca: BC Edukacja
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 160x245 mm
EAN: 9788361059141
ISBN: 978-83-6105-914-1
Data: 2011-04-21
31.68  44.90  13.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jednoczesne pojawienie się na światowej scenie Michaiła Gorbaczowa i Karola Wojtyły nawet z perspektywy tylu lat wydaje się swego rodzaju cudem. Polski papież przyczynił się do obalenia komunizmu, a radziecki sekretarz generalny zezwolił, aby to się dokonało. Joachim Jauer jako kronikarz ZDF na bieżąco odnotowywał wydarzenia roku 1989 w Europie Wschodniej - wydarzenia, które wstrząsnęły światem.
Jauer jako korespondent telewizyjny był naocznym świadkiem pierwszych oznak upadku żelaznej kurtyny i zakrojonych na masową skalę ucieczek obywateli NRD z ich kraju rodzinnego. Jego książka obejmuje szeroki zakres tematów: począwszy od niezależnego związku zawodowego Solidarność przez upadek muru berlińskiego aż po koniec zimnej wojny.
Joachim Jauer opowiada o wielkiej nadziei na wolność, o poszukiwaniu prawdy i o ludziach, których odwaga umożliwiła zaistnienie cudu: upadku komunizmu.
Joachim Jauer, korespondent telewizji zachodnioniemieckiej w NRD i Europie środkowo-wschodniej w latach 80., napisał bardzo przystępną historię jesieni ludów 1989 roku.
Adam Krzemiński, niemcoznawca, dziennikarz tygodnika Polityka Jest to spojrzenie na wydarzenia, które rozgrywały się w 1989 r. w krajach Europy Środkowej oczami bezpośredniego ich obserwatora - człowieka, który wprawdzie jako dziennikarz z Niemiec Zachodnich patrzył na nie niejako z zewnątrz, ale równocześnie posiadał spore osobiste doświadczenie i dużą wiedzę na temat Europy Środkowej i życia w systemie komunistycznym.
Wojciech Pięciak, niemcoznawca, dziennikarz Tygodnika Powszechnego Książka wydana dzięki wsparciu Goethe Institut.

Książka "Urbi et Gorbi" - Joachim Jauer - oprawa twarda - Wydawnictwo BC Edukacja. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2011 r. Cena 31.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]