pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Upadek Kartaginy Historia wojen punickich
Tytuł książki:

Upadek Kartaginy Historia wojen punickich

Autor książki:

Adrian Goldsworthy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788381883009
ISBN: 978-83-8188-300-9
Data: 2021-09-13
42.37  59.90  17.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Upadek Kartaginy Historia wojen punickich - opis książki:

Upadek Kartaginy zajmował umysły wielu dziejopisów starożytnego świata. Była to porywająca historia, w której główne role przypadły dwóm wielkim strategom, Hannibalowi i Scypionowi, lecz nie brakowało także barwnych postaci pierwszego i drugiego planu: zdradzieckich wodzów plemiennych, pięknych księżniczek, politycznych intrygantów i twardych zawodowych wojowników. Już wtedy zdawano sobie sprawę, że ów konflikt, największy - tak pod względem zaangażowanych weń sił, jak i liczby ofiar - i najbardziej zacięty w starożytności, był punktem zwrotnym w dziejach, który stworzył podwaliny rzymskiej dominacji w ówczesnym znanym świecie.

Adrian Goldsworthy, jeden z najlepszych i najbardziej popularnych brytyjskich historyków starożytności, wziął na siebie zadanie przybliżenia tej historii współczesnym czytelnikom. Upadek Kartaginy żywo i barwnie przedstawia trzy rundy sławnego pojedynku między Rzymem i jego wielkim afrykańskim rywalem o panowanie w basenie śródziemnomorskim: od wczesnych konfrontacji na Sycylii przez legendarną karierę Hannibala aż po wielkie finałowe oblężenie zakończone zburzeniem Kartaginy.

Książka "Upadek Kartaginy Historia wojen punickich" - Adrian Goldsworthy - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2021 r. Cena 42.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]