pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ulewa

Autor książki:

Maciej Bieszczad

Dane szczegółowe:
Wydawca: Atut
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 150 x 210 mm
EAN: 9788379775422
ISBN: 978-83-7977-542-2
Data: 2021-02-05
31.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autor swoją książkę nazywa zbiorem opowiadań, wielu czytelników z pewnością uzna ją za powieść. Bohaterowie kolejnych opowiadań są bowiem ze sobą powiązani, ich losy się splatają, co autor odkrywa przed nami powoli, fragmentarycznie, abyśmy pod koniec lektury mogli z tych puzzli ułożyć całą historię.

Ciekawym zabiegiem jest prezentowanie tych samym wydarzeń z różnych punktów widzenia, oświetlanie tych samych tematów nowym światłem, które czasem bardzo wiele zmienia.

Rzeczywistość, jaką serwuje nam autor, jest mroczna. Postacie wykreowane przez pisarza duszą się we własnym życiu – w przenośni, ale i dosłownie, co jest nieustannie podkreślane przez opisy nieznośnego upału, który od dawna nie chce odpuścić. Wszyscy wyczekują deszczu, ocalenia. Czy ono nadejdzie? Z której strony? Czy ludzie mogą się sami ocalić?

Ta proza nie pozostawia złudzeń, wiara w człowieka jest niemożliwa. Maciej Bieszczad w świecie, który wydaje się skazany na cierpienie, zło, krzywdę, choroby i klęskę, otwiera jednak inne drzwi. Podsuwa rozwiązanie, dzięki któremu możliwy jest cud, którego nikt z czytelników zapewne by się nie spodziewał.

Książka "Ulewa" - Maciej Bieszczad - oprawa miękka - Wydawnictwo Atut. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2020 r. Cena 31.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.