pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Uczynki miłosierdzia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 110x180 mm
EAN: 9788375025767
ISBN: 978-83-7502-576-7
Data: 2016-03-03
Cena wydawcy: 28.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Jest taka opowieść, którą często przytaczał pewien pustelnik. Powiadał on, że człowiek, gdy się rodzi, zostaje połączony ze swym Stwórcą długim sznurem. Ten sznur, objaśniał mędrzec, wraz z każdym dobrym uczynkiem nieco się skraca, przybliżając człowieka do Boga. Gdy jednak popełniamy grzech śmiertelny, ów sznur się zrywa a my oddalamy się od Boga. Ale Bóg czekał i czeka nieustannie na człowieka, na jego nawrócenie. Na to, by na owym sznurze móc zawiązać supeł, który na nowo z Nim połączy.

Cóż, Bóg pełen miłosierdzia, czekał i czeka na żal, co oczyszcza duszę, i na dobre uczynki. Oto książka, która przywołuje historie o tym mówiące. Wiele z nich, zwłaszcza te o miłości bliźniego, poruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca, a pewnie żadna nie pozostawi nikogo obojętnym. Każda będzie zachętą, by powiedzieć: "Wstanę i pójdę do mego Ojca".

Ks. Stanisław Klimaszewski, marianin, przez wiele lat swego długiego i bardzo pracowitego życia zakonnego i kapłańskiego, gromadził różnorakie, z życia wzięte historyjki, opowieści i anegdoty - pełne humoru i smutne, pozornie błahe, ale w istocie głębokie, mądre i bardzo pouczające. Publikowane w książkach, zawsze cieszyły się wielką popularnością wśród czytelników. "Uczynki miłosierdzia" to właśnie zbiór takich krótkich opowiastek, związanych z doznawaniem i okazywaniem miłosierdzia.

Książka "Uczynki miłosierdzia" - ks. Stanisław Klimaszewski MIC - oprawa twarda - Wydawnictwo Księży Marianów. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2016 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]