pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Uciekamy się do Ciebie, Maryjo rozwiązująca węzły! Nowenna i modlitwy...
Tytuł książki:

Uciekamy się do Ciebie, Maryjo rozwiązująca węzły! Nowenna i modlitwy do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dehon
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 20 s.
Wymiar: 105x150 mm
EAN: 9788375194777
ISBN: 978-83-7519-477-7
Data: 2018-09-14
4.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kult Matki Bożej rozwiązującej węzły narodził się w Niemczech i wiąże się z obrazem Maryi namalowanym przez Johanna Georga Melchiora Schmidtnera dla klasztoru św. Piotra w Augsburgu. Został on ufundowany ok. 1700 roku przez Hieronima Ambrosiusa Langenmantela. Darowizna związana była z wydarzeniem rodzinnym. Gdy dziadek fundatora, Wolfgang Langenmantel, był o krok od separacji z żoną Sophią Rentz, szukał pomocy u o. Jakuba Rema, jezuity przebywającego w Ingolstadt. Ojciec Rem modlił się do Matki Bożej i Ona rozwiązała problem. Została przywrócona zgoda między mężem i żoną. Na pamiątkę tego wydarzenia, ich wnuk zlecił malowanie obrazu Matki Bożej rozwiązującej węzły.

Matka Boża w tym wizerunku wzywana jest m.in. we Francji, Austrii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Peru. Szczególną czcią cieszy się w argentyńskiej stolicy Buenos Aires, gdzie w latach 80. XX wieku została sprowadzona kopia Jej obrazu. Inicjatorem tego był o. Jorge Maria Bergolio (dzisiejszy pap. Franciszek), który zetknął się z oryginałem w czasie pobytu naukowego w Niemczech. Stamtąd zaczerpnęły tę formę modlitwy także inne miasta Argentyny. Główną formą czci Maryi rozwiązującej węzły jest nowenna za Jej wstawiennictwem, której tekst rozprowadzono w setkach tysięcy egzemplarzy przetłumaczonych na dwadzieścia języków, w tym także na arabski i na język Braille?a.

Książka "Uciekamy się do Ciebie, Maryjo rozwiązująca węzły! Nowenna i modlitwy do Matki Bożej rozwiązującej węzły" - ks. Krzysztof Zimończyk SCJ - oprawa miękka - Wydawnictwo Dehon. Książka posiada 20 stron i została wydana w 2018 r. Cena 4.12 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Krzysztof Zimończyk SCJ - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Z Maryją rozwiązuj węzły życia - okładka książki

Z Maryją rozwiązuj węzły życia

s. Bożena M. Hanusiak