pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
U źródeł chrystocentryzmu w teologii. Święty Franciszek z Asyżu. Seria:...
książka:

U źródeł chrystocentryzmu w teologii. Święty Franciszek z Asyżu. Seria: Studia 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Studiów Franciszkańskich
Rok wyd.: 2004
Oprawa: miękka
Ilość stron: 175 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788392028505
ISBN: 83-920285-0-3
Data: 2015-12-18
pozycja niedostępna

U źródeł chrystocentryzmu w teologii. Święty Franciszek z Asyżu. Seria: Studia 1 - Sławomir J. Ledwoń OFM - opis książki:

Nie jest to jeszcze jedna książka z zakresu duchowości św. Franciszka z Asyżu, lecz opracowanie o charakterze teologicznym, dotyczące Świętego. Autor chce pokazać, że wysuwane przez współczesną teologię od lat 60 -70. XX wieku postulaty tzw. chrystologicznej koncentracji czy też chrystocen-tryzmu w teologii, polegającego na postawieniu Jezusa Chrystusa w centrum refleksji teologicznej, nie są radykalnym odkryciem naszych czasów. Były one lansowane od początku istnienia tzw. franciszkańskiej szkoły teologicznej, związanej z takimi postaciami, jak chociażby św. Bonawen-tura czy bł. Jan Duns Szkot. Myśl tych i innych wielkich umysłów wspomnianej szkoły jest zaś tylko systematycznym rozwinięciem tego, co jako spuściznę duchową pozostawił swym braciom genialny założyciel trzech zakonów franciszkańskich.

Ireneusz Sławomir Ledwoń OFM - franciszkanin prowincji Wniebowzięcia NMP w Polsce (Katowice-Panewniki). adiunkt Katedry Chrystologii Fundamentalnej Instytutu Teologii Fundamentalnej KUL. Urodzony w 1961 roku w Wodzisławiu Śląskim, święcenia kapłańskie w 1987 r. W 1995 roku doktorat z teologii fundamentalnej u ks. prof. M. Ruseckiego. Specjalizuje się w zakresie teologii objawienia Bożego i teologii religii.

Książka „U źródeł chrystocentryzmu w teologii. Święty Franciszek z Asyżu. Seria: Studia 1” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Studiów Franciszkańskich.

Książka posiada 175 stron i została wydana w 2004 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "U źródeł chrystocentryzmu w teologii. Święty Franciszek z Asyżu. Seria:..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Historia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek - okładka książki
Historia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od... s. Lucyna Czermińska CSFA, ks. Józef Marecki (red.)
Anonimowy katolik - okładka książki
Anonimowy katolik Thierry Bizot